Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aggódnátok egy ilyen dolog...

Aggódnátok egy ilyen dolog miatt autóvásárláskor?

Figyelt kérdés

A lényeget összefoglalva olyan 300 és 400 ezer Ft között keresek magamnak autót, szóval körülbelül belőhetitek a kategóriát, ami a 15-20 éves és teljesen fapados autók kategóriája. Az általam kinézett példányból is főként az alapverziókat kínálják eladásra, tehát se szervó, se elektromos ablak, se semmi. Ezért örültem meg, amikor találtam egy ezekhez képest full extrás autót, hisz szervókormány, elektromos ablakok, centrálzár, immobiliser, légzsák, ködlámpa és még sorolhatnám hosszasan az egyéb kiegészítőket. Tehát Jackpotnak tűnik az én igényeimnek a kocsi. Ami még szebbé teszi, hogy az ára sem brutális, alig drágább mint egy rendben tartott fapados változat. A kilométerállás is elfogadható a korához képest.


A probléma ami miatt pedig számomra az egész picit más megvilágításba teszi a dolgot, hogy utánanézve a nepper oldalán észrevettem, hogy a képek lassan 1 éve lettek feltöltve és azóta nem kelt el az autó, hónapról-hónapra csak megújították a hirdetést. Nos az nyilvánvaló, hogy a jó autókat akár órák alatt is elviszik a hozzáértők, most akkor ez azt jelenti, hogy lehet valami egyértelmű hibája ennek a kocsinak? Bárhogy nézem a hirdetést csak 2 dologba tudok belekötni: 1. csak háromajtós 2. a műszakija napokon belül lejár. Viszont az első nem hiszem, hogy ekkora értékcsökkentő lenne, a másodikat meg azért zárnám ki, mert ha 1 éve hirdetik, akkor korábban még bőven volt rajt műszaki, szóval ez nem riaszthatta el a vevőket. Ezen kívül semmi szembeötlő hiba nincs, szép kívül belül, illetve ha csak a motort nézem, akkor a teszteket végigolvasva nem szokott ezzel a motortípussal gond lenni, illetve a hirdetés szerint a futómű is hibátlan.


Ti mit gondolnátok ilyen helyzetben? Illetve ha 1 éve csak áll a telephelyen az autó (gondolom esőben, hóban, napsütésben), akkor Ti ezt értékcsökkentőnek gondolnátok? Esetleg lehet, hogy az állásban keletkezett benn valami hiba, ami megszívathatna, ha megvenném?


2015. febr. 27. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Gyanús, és szerintem felejtős, pontosan azon okok miatt, amelyeket leírtál.

Elárulod egyébként, hogy milyen autóról van szó?

Nincsenek csodák, ha 300-400ezerért kiírt járgányt nem visznek el hosszú hónapok alatt, ott valami komoly gond van.

2015. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Ha jó lenne és ár alatt van nincs hibája akkor szerintem már elvitték volna. Mielőtt megveszed nézesd meg valakivel aki ért az autókhoz. Nem minden hiba látható. Vannak helyzetek mikor pici kis hibának tűnik és jobban átnézve nagyobb a gond.
2015. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egy Fiat Punto-ról lenne szó.


Egyébként én is úgy gondolom, ahogy leírtad, de akkor miért hazudna a hirdetés, hogy hibátlan állapot. Hisz ha 1 éve ott áll és megnézte X vásárló, akkor biztos volt közte több hozzá nem értő is. Ha pedig a hiba olyan szintű lenne, hogy még egy ilyen ember is visszalép a vásárlástól, akkor miért hirdetnék hibátlanként?

2015. febr. 27. 19:35
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyébként félreértés ne essék, nincs alul árazva, mert megkérik az árát, de nincs is túlárazva (350 e). Kábé annyit kérnek érte, amennyit egy jó állapotú majd 20 éves autóért maximum kérni lehet. De így is meglep, hogy egy "hibátlan" autó 1 évig nem kel el.
2015. febr. 27. 19:38
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehetséges esetleg, hogy ezekből a régi típusokból nem annyira keresettek az extrás modellek? Inkább a fapadost veszik meg 50-60 ezerrel olcsóbban. Félnek a régi elektronikától? Ez nem lehet benn a pakliban?
2015. febr. 27. 19:40
 6/12 anonim válasza:
Lehet hogy jó megkel nézni kipróbálni. Régi autónál sokan visszalépnek a kor miatt vagy mert két ajtós.
2015. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szántóvető ***** válasza:

a fiatnak nincs túl jó híre.sok autó van a neten amit érdemes megnézni,itt van találomra egy:

[link]

2015. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az Punto I megbízható autó. Nem rohad nem hangos és még jól is megy az adott kategórában. Az alkatrészt pedig nem aranyárban mérik mint a japán-hoz.

(350-400-ért már a GT-t is megkapod ami tele van extrákkal és nem akárhogy megy bár ez egy bonyolult motor ami tele van műszaki finomságokkal.) Viszont a többi kis benzinesek faék egyszerűek és megbízhatóak.

Nekem 250000 km volt az 1.1 -be és még nem ette az olajat. Az 1.2-m belerohant a 170-be normális gyorsulási időn belül. A motortér nincs szarrá zsúfolva bármi könnyen elérhető izzó, légszűrő és olaj csere egyszerűen megoldható.

2015. febr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én 400 alatt vettem a 4 légzsákos, szervós, elektromos ablakos, centrálzáras, immobiliseres, ködlámpás, 16 szelepes autómat 14 évesen.

Ja, hogy ez egy szar francia? Legalább nincs túlárazva...

:D

2015. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én el se mennék megnézni. Tuti hogy valami baja van. Pl.: A rozsda tartja össze az autót!
2015. febr. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!