Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.6 16v astra g lenyomja az...

1.6 16v astra g lenyomja az a3 1.9tdi 90ps audit?

Figyelt kérdés
alap mindkettő
2015. febr. 28. 17:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Kit érdekel a motor nyomatéka? A leadott teljesítmény határozza meg hogy az autó mennyire megy."


Ez nagyon nem így van.


Csak egy összehasonlítás:

Opel Astra H 1.6 benzin (Z16XEP), 5 ajtós, 105Le, 150Nm, Gyorsulás 0-100km/h: 14,1 sec

Opel Astra H 1.7 dízel (Z17DTH), 5 ajtós, 101Le (tehát még kevesebb is!!!), 240Nm, Gyorsulás 0-100km/h: 12,5 sec

2015. márc. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A motor nyomatéka csak egy dolog, a kerekeken megjelenő nyomaték meg a másik, az utóbbi hajtja az autót ugyanis, nem közvetlenül a motor...

A kettő között van még az áttétel, na ott van a kutya elásva. Tök jó hogy 5 sebességes váltóval szerelt autókat hasonlítotok 6 sebességesekhez. Na mindegy.

2015. márc. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

12-es

Mindenre lehet valami hülye kifogást találni. Az autó szine nem számit?

2015. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Osynho ***** válasza:

"A motor nyomatéka csak egy dolog"


Most akkor dolog, vagy nem dolog?


"a kerekeken megjelenő nyomaték meg a másik, az utóbbi hajtja az autót ugyanis, nem közvetlenül a motor... "


Ennek ki állította az ellenkezőjét? Az én példáimban szerinted nem ugyanott mérték a kw-ot, nm-t?


"A kettő között van még az áttétel, na ott van a kutya elásva. Tök jó hogy 5 sebességes váltóval szerelt autókat hasonlítotok 6 sebességesekhez. Na mindegy."


Igen, a gyorsulás 100 tényezőtől függ. Én csak azt az állításodat cáfolom, hogy nem számít a nyomaték a gyorsulásnál.


Melyik autó 6 sebességes? A Volvók nem. A bmw esetében volt 6-os, de az 5 sebességes verziók között is volt különbség a dízel javára.


Szerintem ne erőltesd. :/

2015. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Csak a teljesítmény számít a nyomaték nem. Az említett példákban levő jobb dízel gyorsulási adatok a váltóáttétel különbségnek ill. hajtási veszteségeknek köszönhető. Minél többet forog egy motor annál inkább csökken a hasznos leadott teljesítménye. Pl: egy csapágy 1000ford/perc mozgatásához kevesebb energia kell mint 10000ford/perc mozgatásához
2015. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
na tehát a dízel jobb eredménye nem a nagyobb nyomatéka miatt jelentkezik hanem azért mert a max teljesítményét alacsonyabb fordulaton adja le és plussz még a váltó áttételek is beleszólnak ahogy előttem írták
2015. márc. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Miket ki nem találtok :)))
2015. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Osynho ***** válasza:

Tehát, ha jól értem, a példáimban szereplő autók dízel verzióiban rövidebb áttételű a váltó. Így van ez? Hisz nyomatékosabb az autó.


" Pl: egy csapágy 1000ford/perc mozgatásához kevesebb energia kell mint 10000ford/perc mozgatásához"


Ez így igaz. Csakhogy itt nincs ekkora különbség.


Akkor újra megkérdezem: 2 autó esetén, amiben minden egyéb körülmény, alkatrész azonos, kivéve a nyomaték, azonos lesz a gyorsulás?

2015. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Kedves Osynho!

Egy hozzászólásom elkerülte a figyelmed:


"

Azonos teljesítménynél tényleg jobban gyorsul a turbódízel a szívó benzinesnél, viszont itt a benzines azért némileg erősebb ( picit több, mint 10%-kal)."


Ha nem sejtenéd, hogy miért írtam, akkor segítek. Ha rákeresel már több kérdésnél több oldalnyi adatot meg irodalmat linkeltünk a témában. Ez egybevág azzal amit én írtam és azzal is, amit te. Mint idéztem saját magam azonos teljesítményű feltöltött dízel és szívó benzines esetén tényleg a dízel fog valamivel jobban gyorsulni. Ez tényleg összefüggésben van a magasabb nyomatékkal, vagyis azzal, hogy a motorok összes használható fordulatszám tartományában a dízel esetén magasabb hányadban érhető el magasabb nyomaték, amiből egyenesen követezik, hogy magasabb teljesítmény is.

Viszont a kérdésben szereplő autók nem azonos teljesítményűek, hanem a benzines teljesítménye ~12%-kal erősebb. Ennyi viszont már elég, hogy valamivel jobban menjen - mint ahogy a 100-as sprintet is jobban futja.


Viszont ha neked sikerült eltérni a kérdéstől, akkor hagy engedjem meg ezt magamnak is. Amíg azonos teljesítménynél a feltöltött dízel jobban megy valamivel, mint a szívó benzines, addig a feltöltött benzinesnél már nem. Ugyanabból az okból, amiért az előbb a dízel volt a nyerőbb. A feltöltött benzinesnél magasabb a maximális forgatónyomaték elérhető tartománya, azért magasabb a részteljesítmény is mint a dízel társánál és ez jobb gyorsulást is eredményez.

Egy korábbi témában ehhez is találsz majd linket a forráshoz, azonos teljesítményű TDI közel 20 másodpercet kap egy 0-200-as sprinten a TFSI-től.

2015. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Osynho ***** válasza:

Kedves John_McClane!


Nem kerülte el figyelmemet a hozzászólásod, nem arra reagáltam. :) Ezekre válaszoltam:


"Kit érdekel a motor nyomatéka? A leadott teljesítmény határozza meg hogy az autó mennyire megy."


"Csak a teljesítmény számít a nyomaték nem."


Tehát véleményük szerint TELJESEN mindegy a nyomaték mértéke, CSAK a kw számít.


Azért nem látom, hogy a hasonló le-t teljesítő turbós benzines motorok agyonvernék a dízeleket, igaz, csak 100-as sprintet néztem:


Audi 1,8TFSI 170le/8,3s vs 2.0TDI/163le/8.4


BMW 550i 449le/4.4 vs M550d 381le/ 4.7


BMW 535i 306le/5.8 vs BMW 530d 258le/5.8s vs BMW 535d 313hp/5.3s


Nyilván itt nagyon eltérőek az egyes autók, váltó, stb tekintetében.

2015. márc. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!