Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy fogyaszt kevesebbet az...

Hogy fogyaszt kevesebbet az autó? Motorfékezve, vagy üresben gurulva a lámpáig?

Figyelt kérdés
Elsősorban városi használatra gondolok, kétféle verziót is hallottam, valaki szerint lámpáig üresben gurulva fogyaszt kevesebbet, valaki szerint motorfékezve lehet takarékoskodni. Kérem csak autóval és jogosítvánnyal rendelekezők írjanak, okoskodást nem kérek.

2015. márc. 1. 12:54
1 2
 1/13 schocko ***** válasza:
Motorfékezve.
2015. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyértelműen motorfékkel.
2015. márc. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 dirtboy ***** válasza:

motorfékkel nem eszik az autó viszont hamarabb is lelassulsz,van hogy a kettőt egymás után célszerű használ ni és nem csak az egyiket.

én pl haza felé az úton kb 600-700méterekt elgurulok autóútnál korforgó előtt,ha egyből motorfékeznék akkor idő előtt lelassulnék és még gázt kéne adnom utána.

ezért egy jó darabig üresben gurulok és csak mikor már olyan a távolság akkor rakom sebességbe és motorfékkel lassítom tovább.


fel kell mérned az adott szituációban nálad mi a helyes megoldás.

minden esetre motorfék 0 fogyasztás,üresben való gurulás alapjárati fogyasztás.

2015. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ. Pl ha kigurulsz úgy hogy nem kell megállnod a pirosnál hanem lendületből indulsz akkor az üres jobb választás. Amúgy motorféknél csak addig nem fogyaszt a kocsi semmit amíg a motor fordulata el nem éri az alapjárat közeli értéket ,mert akkor újra ad ü.anyagot.
2015. márc. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az autóm régi karburátoros Zsiguli. 10 litert fogyaszt városban. Egyesek szerint motorfékkel lassulva csak az újabb injektoros autók veszik el az üzemanyagot, a régiek a nagyobb fordulat miatt még többet is adnak mint az alapjárati. Tehát az újabb autókkal érdemes inkább többet motorfékezni, nekem meg inkább gurulni?
2015. márc. 1. 13:32
 6/13 anonim ***** válasza:
A karbis kocka zsigákban is volt egy tolóüzemű benzin leállító "elektronika"
2015. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Mindenkibe berögződött ez a dogma, hogy motorfékkel 0 a fogyasztás, csakhogy azzal senki sem számol, hogy 100-ról 50-re (beérkezel egy faluba) motorfékkel 300 méter alatt lelassulsz, mig üresben elgurulsz 600-700 métert, mire 50-re lelassulsz, és közben eszik az alapjáraton ketyegő autó 0,01 liter üzemanyagot. Ja és üresben gurulva abszolút semmi nem kopik, mig sebességben hagyva intenzivebben kopik a motor (a motornak nagyon nem jó a motorfék), a váltó, a kuplung, meg minden. Ja és semmit sem spóroltál.

Amúgy hozzáteszem, hogy én is motorfékkel + nagyon enyhe fékkel szoktam 50-re lassitani, igen, ez a károsabb szerintem, csak annyi, hogy nem szeretem fenntartani a forgalmat, meg 70-80-al gurulgatni ott, ahol 100-al lehetne haladni.

2015. márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Milyen karburátor van a zsigulidon? Az "újabb" vákuumos karburátorokban már van olyan elektronika, ami motorfékezéskor elszegényíti, vagy teljesen megakadályozza a keverék beáramlását, vagyis 0 közeli fogyasztás elérhető vele.

Amúgy van erről cikk is róla: [link]

2015. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, a gyári alap (illetve amit az előző tulaj tett bele) van benne. 1200-as zsigulim van
2015. márc. 1. 16:08
 10/13 anonim ***** válasza:
2101-es? Abba még mechanikus karbi van.
2015. márc. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!