Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autót ki hogy próbál...

Használt autót ki hogy próbál ki, hogy fényderülhessen hibákra?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk üresben valamint sebességben kipörgetni szabályzásig meg megnézni hogy rendesen tilt e. Futómű. Fékek. Stb. Ki hogy teszteli a dolgokat? Valamint mik azok amikre oda kell figyelni egy 20 éves autónál?
2015. márc. 2. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Minek pörgetnéd tiltásig? A lényeg, hogy egyenletesen járjon, ne ingadozzon az alapjárat se. Kérjél próbakört, hallgasd, hogy nem-e kopog vagy zörög a futómű, nem-e hintázik nagyon az úton, nem-e túl döglött a kormányzás. 20 éves autóba még tuti nincs ABS, akkor jó a fék, ha kicsit felgyorsítva nagyobb fékezés után blokkol a kerék és nem is nyikorog. Ennyi idős autónál érdemes fokozottan odafigyelni a korrózióra, emellett figyeld nem-e csúszik a kuplung, nem-e pontatlan a váltó, nem-e füstöl nagyon, nem zúgnak-e a csapágyak, nem hagy-e foltot maga alatt, nincsenek-e feltűnően pontatlan illesztései vagy javítási nyomai (nem-e volt törve), nincs-e olaj a vízben stb.
2015. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
az ilyen 3 betűs szavakon kivül hogy OMG meg WTF nem nagyon jut más eszembe...egy 20 éves autót megtiltatni....MINEK?!?!?!?!?Meg áruld már el ezzel a művelettel milyen hibát tudnál kiszűrni?!?!?Meg gondolom a tulaj is biztosan értékelné,hogy ott ölnéd előtte az autót mert te "igy deritesz fényt a hibákra".....
2015. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 szántóvető ***** válasza:
megnézni hogy rendesen tilt-e?igen,ez az elsődleges.de mindegyik sebességfokozatban próbáld ki mert az a biztos (hátramenetben is.)közben a váltó,fék,,kuplung,motor működését figyeld,hallgatózz.futóműhangok-zörgések,kopogások.rádiót be se kapcsold ekkor.próbáld ki az összes kapcsolót,a klímát.motortér ne legyen se patyolattiszta,se mocskos.nézd át aknáról a kocsi alját olajfolyást,szakadt porvédő gumikat vagy rozsdát keresve.
2015. márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

jééézusom...tiltásig pörgetni? húsz éves autónál inkább a kasztnira kell figyelni, szétesik-e.


képzeld el, ha pont akkor könyököl ki, amikor tiltásig pörgeted...szétvágja az egészet, aztán járhatsz bíróságra...

2015. márc. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szabályzásig kihúzatni pl azért hogy hogyan húz mennyi erő van benne. Valamint hogy működik e a leszabályzás is benne. Ha meg valami baja lesz attól hogy kiforog 6 ezerig akkor azt meg nem szabad megvenni. Pont ezért kell kipörgetni mert hogy milyen hangokat ad meg hogy szétesik e?
2015. márc. 2. 19:00
 6/15 egySanyi ***** válasza:
Ha az eladó kocsimmal csinálnád ezt kezed-lábad eltörném, pörgesd te csak tiltásig a sajátodat. Jó pár éve vittem zöldkártyára (akkor még így hívták) amit ott az a szegény kocsi kapott, rendesen sajnáltam, percekig bömböltették, na mondom, ha eddig nem volt baja akkor a környezetvédelmi vizsgálattól majd lesz.
2015. márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül van benne a leszabályzási dolog. Addig a fordulatig bírnia kell. Ami nem bírja az már roncs. A legnagyobb teljesítményt majdnem tiltásnál adja le.

Hogy csináljam a sajátommal ha még nincs? Ahhoz hogy legyen ahhoz ki kell próbálni mielőtt megveszem.

Persze hosszútávon nem bírja az 5-6 ezres fordulatot. De gyorsításokkor ha ki van húzatva egy benzines akkor azt bírnia kell.

2015. márc. 2. 20:10
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező,majd szólj már ha lesz egy eladó autód!Szivesen elmennék kipróbálás cimen széttiltatni,üresben meg minden sebesség fokozatban!Remélem nem gond,ha a próbakört 1 tiltón vezetem végig!Csak hogy halljam a hangokat,hogy mi történik!Ha meg majd valami szétszakad vagy kikönyököl,majd megmondom,hogy látod nem birta szóval ez egy roncs,köszi de nem kell!!!!...te idióta f asz......
2015. márc. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb autó nem üveghangon pörgetve adja le a maximális teljesítményét és nyomatékát, egy 20 éves autónál pláne benne van a pakliban valami gebasz. Lehet, hogy ha kipörgeted, lesz valami baja, de értelmesen használva még elmenne sok tízezret. És mégis mit csinálsz akkor, ha valóban lesz valami baja? Vedd számításba, hogy te még nem fizettél az autóért, tehát az övét teszed tönkre, amit ezután már el sem fog tudni eladni. Úgyhogy szerintem először kérdezd meg az eladót, hogy beleegyezne egy ilyen "vizsgálatba" (én elhajtanálak melegebb éghajlatra, de ezzel szerintem nem vagyok egyedül), máskülönben térítheted meg az eladó kárát (ami tulajdonképpen az autó értéke), ha pedig erre nem vagy hajlandó sanszos, hogy egy pajszerral át lesz rendezve a fejed.
2015. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezt ki súgta neked, hogy a legnagyobb teljesítményt majdnem tiltásnál adja le?

Javaslom nézz meg pár teljesítmány diagramot, nyomaték görbét.

2015. márc. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!