Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 50 ccm-es robogót vegyek?

Milyen 50 ccm-es robogót vegyek?

Figyelt kérdés
Maximum 100 ezrem van rá. Suliba, városba járkáláshoz kellene. Az is biztos, hogy használt gépet vennék. 4T vagy 2T éri meg jobban? Mit ajánlotok? (15/l, 173 cm) Az mindegy, hogy mennyire pasis a kinézete, az a lényeg, hogy megbízható, jó robogóm legyen! Előre is köszi a válaszokat! :)

2015. márc. 1. 11:03
1 2
 1/15 anonim válasza:

Akkor szerintem egy simson-t kéne venned:

-viszonylag olcsó

-bárhol kaphatsz használtan

-karbantartani elég egyszerű

-Kezelése is pofon egyszerű

-És a teljesítménye talán jobb mint egy sima robogónak, persze nem minden esetben

2015. márc. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen, Simson tökéletes 15 éves lánynak. A rendszeres ledöglés és folyamatos benzinszag meg ne zavarjon...


Vegyél egy robogót. Yamaha Aerox, Gilera Runner, stb. Ezek tökéletesek iskolába járáshoz.

2015. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél nagy kerekűt pl: Paggio Liberty, Aprilia Scarabeo ezekhez sehol nincs egy Simson.
2015. márc. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Valami két üteműt, és olyat ami belefér a keretbe, és bejön neked. Az összes robogó kb. 3-4 féle motorblokk köré épül, csak a borítás más :)
2015. márc. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :) (Ment a zöld mindenkinek.)

Jöhetnek még, ha van ötlet! :D

2015. márc. 1. 12:25
 6/15 anonim ***** válasza:

hát százezerből nem tudom..


az egyik fontos szempont, hogy nagykerekű legyen, illetve ne az a picike kerék , ami minden gödörben döccen egy nagyot....

aztán nem árt, ha négyütemű...nem annyira büdös, szebb a hangja..


a legolcsóbb talán mégis egy jól karbantartott szimó..

megbízható, főleg, ha nem barálja senki, hogy tuningolja.

akkor örök darab.

2015. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ne vegyél se Aeroxot, se Runnert, mondom úgy, hogy egy Runner tulajdonosa vagfyok, és nagyon szeretem :D

Az Aerox nagyon túl van árazva, a Runner is, de mellé még elég sokat is esznek, sulibajáráshoz fölösleges, és 100 körül nem is lehet venni.

Az én tippem a Honda X8-RS.Sokkal egyszerűbb szerkezet, nagyon megbízható, Honda blokkos és olcsó (120-140 között már vannak jók), nem mellesleg egy csajnak kifejezetten jól áll.3 litert eszik, olajból sem kell bele túl drága, 70-75-öt megy, jó rajta a fék.

2015. márc. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha érdekel akkor 100.000ért eladom neked a Malaguti F12met.

Nekem bevált csak én már autóval járok.


Egyébként azt kell nézni hogy ne kínai legyen mert azok bóvlik. A 2T a jó, a 4T elég lomha és ha valami gondja van akkor költségesebb a javítása, ráadásul a legtöbb 4T az kínai.

2015. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hagyjátok már azt a szerencsétlen simsont....gondolkodjatok már..
2015. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A Simó egy letűnt technológia, már akkor is elavult volt, amikor kitalálták. LEhet, hogy van még olyan Simson a világon, amihez nem kell hozzányúlni párezer kilométerig, de ritka mint a fehér holló, és aztán azt is orrvérzésig szerelgetni kell.


Szerintem négyütemű robogót vegyél. Nem olyan hangos és büdös mint a kétüteműek, nem kell olajjal tökölni, sokkal nyomatékosabb és csak fele annyit eszik, mint kétütemű társai. Vagyis ugyanannyi pénzből kétszer annyit tudsz vele motorozni :) Cserébe mondjuk picit drágábbak, mint a kétüteműek, de megéri a felár. Annyi még, hogy a kétüteműek mehetnek akár 70-75-öt is ha lendületet kaptak, míg a négyüteműek 50-60-nál nem nagyon szoktak gyorsabban menni. De azt legalább hosszabb időn keresztül és megbízhatóbban teszik.


100 körül már lehet használtakat kapni, van is pár Suzuki meg Honda a hasznaltauto.hu-n.

[link]


Honda, Suzuki, Yamaha, Aprilia, Piaggio, ezek közül érdemes válogatni szerintem. Érdemes nagyobb kerekűt nézni, az kevésbé ráz, zötyög. A kiskerekűeket alapvetően nem a magyar utakra találták ki.

2015. márc. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!