Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan térkép az útdíjrends...

Van olyan térkép az útdíjrendszerről, amit értelmezni is lehet?

Figyelt kérdés
Előre is elnézést attól, aki értetlennek talál, de egyszerűen nem tudok kiigazodni az útdíjrendszer térképén, a google mapsban ha megnézek valamit, akkor szerintem olyanokat ír díjmentesnek, amelyekről azt olvastam máshol hogy fizetős... Nagyon érdekelne h pl Balatonra h lehet lejutni matrica nélkül!?? A negatív kommenteket köszönöm de visszautasítom:)

#autópálya #matrica #útdíj #útdíjrendszer
2015. márc. 2. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pl mindenhonnan mindenhova el lehet jutni matrica nélkül.


[link]

2015. márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Veszel egy olcsó gps-t feltolsz rá egy igo-t (vagy okostelóra) és a friss topmap térképen már rajta van a fizetős szakaszok új listája. Letiltod őket, és mész ingyen.
2015. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

Szerintem abszolút egyértelműek a térképek a hivatalos oldalon...

[link]

A megyei térképeknél mindegyiknél fel van tüntetve, hogy melyik le/felhajtótól melyikig mehetsz az adott megyei matricával. Ami nincs rajta, az meg nem fizetős. Egyébként a legegyszerűbb úgy, ahogy eddig jártál: 10 napossal.


"Nagyon érdekelne h pl Balatonra h lehet lejutni matrica nélkül!??"


Győrből, Miskolcról, vagy esetleg Budapestről?

2015. márc. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a hivatalos térkép egy ócskaság és értelmezni sem lehet.Jellemző a magyar hivatalokra ez a stílus. Pl nincsenek rajta alapvető dolgok mondjuk az utak számozása,és nem lehet belenagyítani.

Útcsomóponti számok vannak, de ki közlekedik a szerint? 10ből 10 embernek fogalma sincs hogy pl az 5ös főút milyen útcsomóponti számozásnál találkozik az M0-val.


Ezért a gps a legjobb megoldás szerintem, bár a megyehatárokat az sem ismeri, viszont az összes fizetős utat elkerüli ,ha kell..

2015. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

[link]


30Mpx-es kép :) Km-számozással jelölve vannak a kereszteződések, ahonnan és ameddig érvényes az adott matrica. Én erre mondom azt, hogy aki ezt nem tudja értelmezni, az ne menjen ki az útra autóval, mert az bonyolultabb.


"viszont az összes fizetős utat elkerüli ,ha kell.."


És mi van, ha adott embernek valamelyik megyére van matricája, másikra nincs? értelems ember hosszabb/ismeretlen út előtt úgyis megnézi a lehetőségeket (a kérdező is ezért kérdez), és nem menet közben kell eldöntenie, hogy merre menjen. Sőt: épp azt szeretné az ember megtudni, hogy mivel tervezzen, merre lesz érdemes menni, melyik matricát van értelme megvenni, melyiket nincs.

2015. márc. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

lehet 100mpixel is ha nincsenek rajta jelölve se az összes településnevek se az útszámozások! Egy normális térkép nem ilyen! Itt a nagyításnak sincs értelm mert nem ad többlet infót. Miért nem fogtak egy normális digitális térképet és arra rajzolták rá a piros vonalaikat? Ja mert akkor érthető lenne...és így ha nem értik könnyebb csőbe húzni az embereket.

Mivel már március van és rengeteg ember még mindig nem érti mi merre fizetős,akkor talán mégse a sok ember a hülye hanem a kommunikáció olyan amilyen.

Mivel a kérdező azt írta "Nagyon érdekelne h pl Balatonra h lehet lejutni matrica nélkül!??" ezért feltételeztem ,nem akar venni semmilyen matricát, erre meg a legjobb a gps/okosteló. Én pl ezt használom és szépen el is kerülöm az összes fizetős szakaszt. Persze ahol már jártam ott megjegyzem a lehajtókat és már nem kell gps se,de elsőnek jó ha van.

2015. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!