Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltó felújítás...

R Daneel Olivaw kérdése:

Automata váltó felújítás mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

[link]


(Szar a váltója.. Bontott nem érdekel abban sem tudom hogy hány kilóméter van már.) Teljes váltó felújítást csináltatnék rajta, vagy ha az lehetséges valahonnan gyártatni és hozatni 1 újat. Kérdés ez mennyi lenne..?



2015. márc. 3. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Miért éri meg? Én nem vennék automata "élményautót" de te tudod.

Olyan 150-300 forint attól függ hol csináltatod.

2015. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*150-300.000 forint
2015. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 szántóvető ***** válasza:
felhívsz egy honda-szalont,ők meg tudják mondani hogy mennyibe kerül egy új.(alváz+motorszám kelleni fog.)nem lepne meg ha az ára elérné az autó vételárát.
2015. márc. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Sokba... nagyon sokba... olyan sokba, hogy alig van szerviz, szerelő, aki foglalkozik vele.

Megfelelő gondoskodás mellett az automata váltó kiszolgálja az autót, amíg az forgalomban van, nem kell felújítani, de persze van eset, amikor ez nem így van, s jön a dilemma: felújítás, vagy csere?

Egyrészt anyagi kérdés, de lehetőség kérdése is.

"Olcsó" példát tudok mondani, Suzuki automata váltó felújítás indul 200ezertől, s attól függően, hogy mi-mindent kell rajta cserélni, meg is duplázódhat az összeg... bontott váltó 50ezer, plusz a beszerelés: 70ezer.

Egy ilyen Hondánál 300-500ezer is lehet a teljes váltó felújítás, és ott van a kérdés, hogy ki csinálja meg, elvállalja-e egyeltalán a szerviz.


Ezzel nem le akarlak beszélni erről az autóról, de váltóhibánál minimum 300ezer mínusszal indul az alku, s lehet a javítás annál is többe kerül, rossz esetben nem tudják megcsinálni.


Szép a külső, de a 180ezer kilométeres futást nem hiszem el - ilyen autókkal sokat mennek, s a váltónak is sokkal többet kellene bírni (ha meg barmolás miatt lett beteg a váltó, az a motorra is kihat)

2015. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mert tetszik nem jön szembe minden sarkon, a nagy köbcentintis v6 motorok jók mert megbízhatóak, a honda motorok is különösen jók úgy tudom, ha oda lépsz neki csinál is valamit, és nekem belülről is tökéletes
2015. márc. 3. 20:09
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. márc. 3. 20:10
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát 180 ezret azt én sem hiszem
2015. márc. 3. 20:17
 8/15 anonim ***** válasza:
Minimum 300EFt
2015. márc. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt tudod, hogy mi a baja a váltónak? Biztos, hogy felújításra szorul? Lehet, hogy csak egy kis javítás elegendő.

2015. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mikor állóhelyzetben végighúzta az összes fokozaton picit ugrált a kocsi de mikor megkértem hogy ezt csinálja meg be is vallotta gyorsan hogy szar a váltó
2015. márc. 3. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!