Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 ütemű motornak lehet rossz...

2 ütemű motornak lehet rossz kompressziója kopott/törött membrán miatt?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:

-igen szerintem is bár én burgonyát írtam volna inkább,de te tudod .....


[link]

2015. márc. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a membrán miatt nem lehet csak a szivattyú miatt!!!!bár ez sem biztos,csak lehet,főleg ha nem!viszont akkor mindenképp!!!
2015. márc. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
krumpli xddd
2015. márc. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért a kérdésre is válaszoljon valaki pls :D
2015. márc. 5. 16:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Hol van itt kérdés?Mert én csak egy csomó összefüggéstelen baromságot látok csak....
2015. márc. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én meg csak a szóismétlést kerülöm csak
2015. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 joco5582 ***** válasza:
91%

:) tény ami tény hogy nem épp jó a kérdés. De attól még hogy nem tudja nem minősíti.


Szóval az én szavaimmal, a kompresszió nem helyes, mert inkább kompresszió végnyomást szokást említeni. Azaz mennyire tömítenek a dugattyú, dugattyú gyűrű és a hengerfej a sűrítés során. (Trolloktól elnézést a pongyola megfogalmazásért :))


Máshogy: megy fel a dugattyú a hengerben és a felső holtponton mekkora nyomás alakul ki. Kevés kompresszió magas kopásra utalhat, tehát dugattyúgyűrű vagy henger elkopott - elszökik a gáz. Vagy hengerfej tömítés ha nincs hengerfej henger csatlakozásán kifúj.


A membrán a keverék szabályozásában vesz részt. Azaz a gázáramlások vezérlésében. Nem véletlenül kell a membránnak zárnia :). Ha nem jó a membrán erőtlen lesz a motor, és minden jellemzője megváltozik.


Ahogy látom vannak motorok, amelyek még így is működnek. Valahogy haza lehet velük jutni, de mindenképpen cserélni kell. Természetesen a leszakadt darab se tesz jó, mert elég hamar meg tud szorulni valahol, és akkor kíméletlenül rendet rak a pontosan illesztett alkatrészek között :)


Remélem segítettem.

2015. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm :)
2015. márc. 6. 16:15
 9/10 joco5582 ***** válasza:
64%
Nincs mit, egy pozitív feedbackkel meg lehet köszönni :)
2015. márc. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ment :)
2015. márc. 7. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!