Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Van egy 90-es opel...

Üdv! Van egy 90-es opel vectra a típusú szemelyautóm 1.6 benzines. Olyan problémám van, hogy kulcs nélkül rajta van a gyújtás azaz nincs berakva a kulcs még is azt jelzi, hogy a gyújtás rajta van. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

2015. márc. 5. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szétugrott volna a gyújtáskapcsoló?

Ha olyan van benne, mint az F Astrában, akkor elképzelhető.

Ugyanúgy forog benne a kulcs?

Ha nem ez, akkor a riasztó, ha van benne, vagy valami más elektromos g.basz.(testkábel elment valahol, stb)

2015. márc. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem ugrott szét semmi. Egyszer csak kimentem a házból a kocsihoz és mikor beültem már világítottak a lámpák, úgy mint mikor ráadod a gyújtást. Kicseréltem a gyújtáskapcsoló betétet amire ráteszed az elektromos csatlakozót. de így is ugyan az a probléma magát a gyújtáskapcsolót fogom a holnapi nap kicserélni talán úgy jó lesz ha nem akkor autóvillamossági.
2015. márc. 5. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég lett volna leszedni a gyújtáskapcsolót magát a zárszerkezetről, és úgy próbálni forgatni. Az szokott szétugrani belül, a zárrésszel nem szokott gond lenni.

De ez csak egy tipp, lehet máshol a baj, a riasztónál, vezetékeknél, stb.

Nekem F Astránál az volt, hogy nem ugrott vissza alaphelyzetbe a gyújtáskapcsoló önindítózás után, és járó motornál is néha ráindított a mozgó kulcs.

Egy rugó tört el a gyújtáskapcsolóban.

2015. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kulccsal elindul és le is áll az autó?

A műszerek és a többi dolog is működik kivett kulccsal, vagy csak a töltés visszajelző világít? Mert ha ez utóbbi, akkor inkább fesszabályzót cserélj...

2015. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!