Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg lehet-e tudni, hogy egy...

Vokec kérdése:

Meg lehet-e tudni, hogy egy kilométer órát vissza pörgettek-e? Például egy Volvo S40-nél.

Figyelt kérdés

2015. márc. 5. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
meg
2015. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
55%
Úgy tudom nem. A volt férjem aki autószerelő és az összes haverja x alkalommal ezt tették mielőtt eladták az éves autókat.
2015. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

büszke lehetsz a volt férjedre :)


amúgy csak a vak nem látja az állapoton, hogy visszatekert


órából is meg lehet mondani, akár analóg, akár digitális

2015. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Meg lehet tudni. A Volvo márkaszervizben meg tudják mondani, hogy milyen felírt óraállások vannak hozzá. A műszaki vizsgákkor is felírják már régóta és bekerül egy országos rendszerbe.

Lehetnek az autón is jelei. Egy hozzáértő mechanikus megmondja, hogy igaz, vagy hamis. Sok esetben túlzóan visszatekerik az órát, ezért feltűnő, hogy ha az állapota nem passzol ahhoz, amit az óra mutat. Sokat javít a hitelességen egy valódi vezetett szervizkönyv és a karbantartásokról megőrzött számlák. Arra kell számítani, hogy a valódi megkímélt, keveset futott és rendben tartott autók drágábbak lesznek, mint a többi. Sok százezer forinttal, vagy lehet milliós különbség is újabb autóknál. Ezért választják inkább az emberek az olcsóbb, és valószínűleg már nagyon sokat használt, csak szóban gondozott autókat. A visszatekert órás és csak a szöveg szerint gondozott autók sokkal olcsóbbak, mint a tényleg rendben tartott, viszonylag keveset használtak. Ezért már az árból is látható, hogy milyen állapotra lehet számítani.

Kivétel néhány becsapós hirdetés, amikben csalók rossz és mégis autóval akarják átverni az embert.

2015. márc. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bármikor meg lehet mondani, hogy az valós, vagy nem.

Pl. ha opálos a lámpa az autón akkor azt ott el lehet felejteni mert 200e 250e + kilóméter van az autóban.

Beindítják a motort abból is lehet hallani, külső belső állapotából.

2015. márc. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tekerte vissza minden szervizelés és műszakizás előtt, akkor azoknál felírt adatok jók. Egyébként meg a beltér állapota sokat elárul róla: fényesre kopott fékpedál például nem szokott 100e km-nél megjelenni.
2015. márc. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb autó már igencsak régóta több helyen is tárolja a megtett kilométert. Sokszor csak az órában írják vissza, mert az olcsó. Diag programmal szerviz ki tudja olvasni a motor/karosszéria vezérlőből, lámpából stb. Nem tudom ez a Volvo hány helyen tárolja.
2015. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyan már.

Mikor vettem az autómat 204,500 km volt benne.

Műszakizott. Következő műszaki előtt visszatekertem 204,503 km-re. Kb 3 műszakin vagyok túl, de az autóban pár százzal van több mint amikor megvettem. Ezt is kilehet deríteni? Nemhinném.

2015. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!