Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Négyszer kaptak el jogsi...

Nestinno kérdése:

Négyszer kaptak el jogsi nélkül és mégis lehet jogsim?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem az a problémám, hogy három évig segédmotorral közlekedtem jogsi nélkül. Ez idő alatt négyszer kaptak el. Semmit nem mondtak 45.000Ft csekk...és viszlát. Na most a kérdés az,hogy most raktam sikeres B kategóriát és várom a plasztik kártyát. Se papírt nem kaptam az eltiltásról se semmit.....a közlekedési hatóság pedig már ki adta az igazolást.....esetleg az okmányirodába ér majd meglepetés.... majd ottbtudom meg hogy eltiltottak a vezetéstöl...vagy esetleg máshol?

2015. márc. 11. 21:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
68%
Azért az elég szégyen, hogy vannak emberek akik teljes meggyőződéssel védik a jogsi nélkül közlekedőket. Ilyet se engednék az utcára. Alapvetően a jármű kezelésének megtanulása a legkisebb dolog. A közlekedési szabályok, és a felelősségtudat már más kérdés...
2015. márc. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Itt az egyéni felelősség kérdése a mérvadó. Ha vki jogsi nélkül is úgy érzi hogy van elég tudása, tapasztalata ahhoz, hogy elvezessen egy járművet, akkor hajrá. Ha bajt csinál, ő felelőssége. Jogsival is ha bajt csinálsz, te felelősséged. A különbség az, hogy van/nincs papírod és utóbbi esetben jobban megbüntetnek.

Én 15 éve járok 125-ös MZ-vel jogsi nélkül vidéki kisvárosban és faluban hétvégenként ide-oda. 2x kaptak el, mindkétszer kimagyaráztam. Szerencsém volt. Balesetet sosem csináltam, és egyszer estem egy havas kereszteződésben. Nekem nem éri meg nagymotorra jogsit, nem megyek annyit.

Mindez szabálysértő. Tudom, tudjuk mindazok akik így teszünk. Bevállaljuk és egyben kicsit lázadunk. Nem ettől rossz a közlekedési morál és nem ettől vannak a balesetek, hanem a figyelmetlenségből, gyorshajtásból és az ittas vezetésből.

36/F

2015. márc. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

És mi van ha téged üt el egy jogsi nélküli vezető mert nem ismeri a szabályokat, ahogy te sem? Akkor gondolom vernéd az asztalt, hogy fizesse ki az új májadat.


Nyilván extrém példa, falun normális ember persze elbohóckodik egy robogóval, amíg 3 autó/hét a forgalom. De a közlekedés nem arról szól mint 30 éve.

2015. márc. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!