Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes dízelre váltani...

Érdemes dízelre váltani 20000km fölött? És ha igen akkor melyek az ajánlott motor kategória? (most opel 1.8 van, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Olyan 20000 és 30000 km fölött "szaladozok" autóval egy évben. Régebben volt egy fekete sorhatos BMW e46-om ami fasza volt csak benyelte azt a 7-8 litert, kb. 4 évig használtam. Egy éve lecseréltem egy 2001-es évjáratú 1.8-as 125 lovas Opel Vectrára ami 6-7 között eszik.Bár a sebesség határokat betartva még télen is ki tudom belőle hozni a 6.2-őt. Egy év alatt azért voltam munkanélküli is kb. 3 hónapig.És így jött ki az évi 20E kilométer.Szóval a legtöbb esetben busszal jártam dolgozni.


Terveim szerint 1 hónapban 1 hetet minimum kocsival járnék melózni.Így napi 40-45km-t tennék meg naponta.Ugye az a fránya koránkelés :)


Amiket autókat kinéztem: A3/golf 3-4 TDI, vagy Astra G

1.7/2.0 TD? vagy 2.2 DTI bertone - Szóval melyik dízel motor megbízható?(azt tudom, hogy talán a TDI a legjobb, opel dízelekről hallottam rosszat is ami nem isuzu motoros)


Amit ráköltenék az olyan 5-600 EFT + az utóm beszámítva vagy eladva.



2015. márc. 14. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Érdemes dízelre váltani, sok előnye van főleg fogyasztás terén célszerű. Meg napi használat szempontjából is jó dolog a dízeles autó. Bár rövid távokon nincs sok értelme mert ugye dízelnél ha nincs garázsba és hideg idők vannak illik hidegindításnál 3-5 percet melegíteni mielőtt elindul vele az ember. De mivel te elég nagy távokat mennél így nem lenne gond csak ugye 5 perc melegítés után nem nagyon szabad erőlködni vele, főleg ha pályán mennél.
2015. márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ilyen hosszútávon a dízel sem eszik, csak 1 literrel kevesebbet, a gázolaj egy ideje már egyébként is drágább, + azt az autót most át is kell iratni, meg miután megvetted, illik olajat/vezérlést cserélni.Szetintem nem kell neked a dízel, inkább maradjon az 1.8-as benzines, a Golfok általában eléggé le vannak lakva, a dízel Astrával pedig nekem személyesen nincs jó tapasztalatom, nem fogyaszt keveset.
2015. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Általában hosszabb távokat megyek. Az új munkahelyem kb. 25km-re van, pályára nem tudok rögtön felhajtani mert egy faluban lakok, szóval autópályához 20km-t kell megtennem hogy felhajtsak az m3-ra. De viszont néha falun belül is használnám, az úgy 1-2 km-t jelent max. Mert ugye mamámék messzebb laknak azon a településen ahol lakok.


Persze mondhatnám, hogy elsétálok, meg el is szoktam. Na de ha gáz idő van esik vagy ilyesmi, nem szívesen gyalogolok.


Meg sajnos az új munkahelyemen nem fogok túlóra nélkül 130 nettónál többet keresni és számit hogy tudjak spórolni.Persze korábban 200 körül kerestem, bár akkor nem volt egy szabad hétvégém sem a 4 műszak miatt.Igaz gazdagra úgy sem tudom magam spórolni :) :) Hát valamit valamiért...

2015. márc. 14. 13:44
 4/16 A kérdező kommentje:

Vagy mondjatok már olyan weboldalt ahol ezeket meg/ki lehet beszélni alaposan? carstyling.hu?


Bár azért van 1-2 autószerelő ismerősöm akit még meg tudok kérdezni.

2015. márc. 14. 13:50
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy neked sajnos tulajdonképpen nincs pénzed arra hogy évi 20-30E km-t autózzál, semmilyen autóval. Hiába veszel olyan autót ami 3-4 litert fogyaszt, arra más miatt kell majd költeni (turbó, fékek, gumik, átírási költségek, stb) Ja, meg ezeknek a kisfogyasztású, "problémamentes" autóknak meg is kérik az árát, mert ugye igény az van rájuk..

Szóval gyakorlatilag csak azon tudsz spórolni hogy kevesebbet mész. Mellesleg ha te egy sorhatos BMW-vel el tudtál járni 7-8 literrel, akkor már a "lábadban sincsenek" megspórolható literek.

2015. márc. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát pedig azért lenne pénzem rá még. Most már nagyon az A3-on gondolkodok, elvileg az a "legjobb" ebben a kategóriában. Bátyámnak volt 1.9 TDi-je csak seat ibizába, semmi gond nem volt vele. Amugy meg kímélni szoktam az autókat, nem is húzatnám fel hogy erőssebb legyen. Úgy is csak jobban kormolna.


Bár egyik haverom szerint amelyik dízel nem kormol az nem jó motor. Igaz ez a mondás?

2015. márc. 14. 14:37
 7/16 A kérdező kommentje:
Még az A4-en gondolkodom, de abba ha jól tudom kettős lengőkar van. Nem problémás az?
2015. márc. 14. 14:54
 8/16 anonim ***** válasza:
Dizelt vegyél mindenképpen, már 15 ezer km-től is megéri, én többször kiszámoltam magamnak.
2015. márc. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Vizéli László ***** válasza:

Volt benzinessel és diesellel is tapasztalatom. régen 1.3 benzines mitsubishi colt, most 1.5 diesel kia rio. Ha a fogyasztást nézed mindenképp megéri a diesel. Csak ha kevesebbet mész vele, több idő mire megtérül a + vételára.

Szoktam lejárni rokonlátogatóba, és egy Tatabánya - Karcag útvonal oda vissza kb 500km + mondjuk 50 km helybe ide oda rohangálás, barátokkal ismerősökkel. Vegyük 600km-nek. Mióta diesel autóval járok, már ennyi km-nél is + 3000ft marad a zsebemben. Persze amit az üzemanyagon most spórolok, nem jelenti azt hogy egy komoly hibánál a megspórolt pénz nem fog fissza menni felújításra, alkatrészcserére. Szerencsére ilyen problémám nincs, de az ördög sosem alszik.

2015. márc. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Na pont ezért nézem a Volkswagen dizeleit, már mint a régebbit, azokkal kevesebb a baj. Igazság szerint nem csak munkába járnék vele, buli haverok. Meg én "olyan rendes srác vagyok" hogy nem kérek pénzt azért mert hárman-négyen beülnek a kocsimba. Igaz cserébe meghívnak, vagy fizetik a belépőt.


Most az a következő kérdés, hogy mennyi egy

A3-a és A4-es audi TDI fogyasztása lakott területen kívül.


Sanszos hogy az A4-es 5.5-től indul, de javítsatok ki ha tévedek.Szóval az A4 így már nem biztos, hogy megéri.

2015. márc. 14. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!