Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kipörgésgátló vagy kipörgésgát...

Kipörgésgátló vagy kipörgésgátló nélkül megy jobban az autó? Teljesítmény változik?

Figyelt kérdés
én ezzel valahogy úgy vagyok, hogy szerintem anélkül biztos jobban megy, mivel akkor két kerék hajtja egyszerre a teljes erejével

2015. márc. 20. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attol fugg hogy van megirva a kiporgesgatlo programja. Nehany modellben tul hamar szabalyoz le.


Viszont az igazi sportmodellekben van rajtprogram is, azzal lehet elerni a legnagyobb gyorsulast, es az is egyfajta kiporgesgatlo.

2015. márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy megy, kivéve az elindulást. Alapesetben Ödönke apu Ignisziével kipörgésgátlóval tud jobban rajtolni. Sokan csak hiszik, hogy többet ki tudnak hozni az autóból mint amit ez elektronika enged. Szóval a kérdésre a válasz. Kipörgésgátlóval megy jobban normál körülmények között
2015. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kipörgésgátlóval megy jobban. A rendszer folyamatosan figyeli a kerekeket és amint túl nagy eltérést tapasztal, már be is avatkozik. Ha a kerék egy helyben pörög, az nem visz előre és nem tudod az elektronikánál jobban figyelni. Az meg hogy a két kerék egyszerre hajt megint csak hülyeség, mivel hogy kanyarodni is tudj, kitalálták a differenciál művet, ami mindig arra a kerékre adja le a nyomatékot, amelyikre könnyebb. Így simán kipöröghet az egyik, anélkül hogy a másik egy centit is mozdulna. Erre vannak kivételek, pl. a Sperrdiffi, ahol korlátozva van a kipörgés mértéke, vagy az intelligens összkerékhajtású rendszerek (xDrive, Quattro stb...) esetleg a teljes diffizár.
2015. márc. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Azért én megvárnám valamelyik (Dörmögő formátumú) nagyágyú véleményét is. :))
2015. márc. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Dörmögőt már régen láttam itt.

Majd szántóvető! :)

2015. márc. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hová tűnt Harkonnen?

:)

2015. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"anélkül biztos jobban megy, mivel akkor két kerék hajtja egyszerre a teljes erejével"


Bekapcsolt kipörgésgátlóval is mindkét (vagy négy) kerék hajt a teljes erejével addig, amíg valamelyik kerék meg nem forog! Ha pedig kipörög a kerék, akkor az már elvesztette a tapadását és alig hajt valamennyit. Akkor a jó ha tapadás határon tudnak hajtani a kerekek!


Persze ez függ attól is, hogy épp milyen helyzetbe kerültél: egy havas hegyoldalban néha csak kikapcsolt kipörgésgátlóval kipörgő kerekekkel lehet feljutni! (Tapasztalat)

2015. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Akkor a jó ha tapadás határon tudnak hajtani a kerekek!"


Normal autoban nem a kiporgeshataron tartja az auto a kerekeket, sokkal hamarabb elveszi a gazt es leszabalyoz. Amirol te beszelsz az a rajtautomatika.

2015. márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem, én nem az automatikáról írtam, hanem a leghatékonyabb hajtásról, ez működik automatika nélkül is.
2015. márc. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 JulesTS ***** válasza:

Ahogy már írták, függ attól, hogy hogyan szabályoz a kipörgés gátló, milyen talajon próbálod. Egy hétköznapi közlekedésre szánt autó egy közepes tudású sofőrrel száraz aszfalton valószínűleg rosszabbul teljesít kipörgés gátlóval mint anélkül. Havas, jeges úton már nem biztos. Amúgy meg kb másfélszer kell többet pörögnie a keréknek (mint ami a haladáshoz kellene neki), hogy a legjobb gyorsulást elérje a kocsi. Na ezt nehéz jól megcsinálni és az átlag autóba inkább olyanra csinálják, hogy lehetőleg ne pörögjön túl a kerék, hanem csúszós úton tudjon biztosan elindulni. Az a vicces, hogy a hátsókerekes kipörgésgátlós autó jeges úton képes szenvedni (össze vissza fékezgeti a kerekeket és elveszi a gázt) az elektronikus kipörgésgátlóval, míg egy speer difivel (ha nem is simán, de) könnyebben el tudna indulni.

Visszakérdeznék, hogy lehessen válaszolni a kérdésekre:

Milyen autóról is van szó?

Mennyire vagy profi sofőr?

Mire használnád?

Milyen útviszonynál?

2015. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!