Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm kasztniján van jópár...

Az autóm kasztniján van jópár pötty rozsda, illetve a hátsó szélvédő körül felpattogzott a festék, alatta gondolom rozsda van. Hogyan lehet szépen házilag kijavítani?

Figyelt kérdés

Piros golf 2-m van, ezért nem akarok költeni rá túl sokat...

Az alváz teljesen rozsdamentes, viszont a kasztni diónyi foltokban, 4-6 különböző helyen rozsdás, van ahol az előző tulaj által javított dolgok felpattogzottak, stb.


Azt terveztem, hogy a foltokat szépen lecsiszolom, jó alaposan, aztán sprayvel lefújom.

Igen ám, csak félek attól, hogy esetleg foltos lesz majd a másfajta árnyalatú spray miatt az autó, azt semmiképp nem akarom!

Hogyan lehet szépen megcsinálni?

Az autó színe amúgy is elég gyatra, van ahol szép fényes, van, ahol kopottas, szinte matt...

Na, ha most pl a matt rész mellett van a rozsda, és odafújok a sprayvel, akkor teljes mértékben látszani fog a fújt folt...


Hogyan és mit csináljak?

Lemezfelnin kívül nem fújtam még mást(azt egyenletesen kellett, és az egész felületét)


Olcsó, házi megoldás érdekelne csak.


Ha mondjuk az egész elemet lefújnám nagyon vékonyan egy rétegben mi lenne? Nagyon csúnyára is sikerülhet? Vagy ha nem is lenne csúnya, hamar felpattogna?


Aki ért hozzá, kérem írjon nekem pár jótanácsot!


(Az udvaron fogom csinàlni, garázsunk sincsen)


2015. márc. 22. 18:50
 1/4 Joci_27 ***** válasza:

Házilag nem fogod szépen megcsinálni, ráadásul rövid idő után újra át fog rohadni. A ráfújt folt nagyon el fog ütni, és nem lesz tartós, szóval ha azt akarod, hogy szép legyen el kell vinni fényezőhöz. Ha nagyon átrohadt, lehet, hogy lakatolni is kell, szóval bele kell borítani egy kis lóvét.

A fényező lecsiszolja a rozsdát (ha csak felületi rozsda), gitteli, simára csiszolja, alapozza, és színre fújja (a kocsi jelenlegi színéhez kevert színből, hogy kevésbé üssön el). Ez nagyjából 20-25 ezer forint/elem, de csak ha nem kell lakatolni. Ha lakatolni is kell, akkor kb. még egyszer ennyi, ha nem kontármunkát akarsz. Megpróbálkozhatsz vele otthon, kevernek is neked spray-t, de megfelelő előkészítés nélkül az udvaron fújva nem lesz szép a végeredmény.

2015. márc. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

120 ezerét vettem az autót, nem fogok rákölteni elemenként 20-25 ezret... Kb 10 ezer rá egy koplett új elem, aminek nincs baja...

Egyébként meg én is megcsinálhatom, ha kevertetek hozzá színt nem?

2015. márc. 23. 20:28
 3/4 Joci_27 ***** válasza:

Valóban nem ér annyit az egész, hogy sokat költs rá, még azt sem feltétlenül éri meg, hogy bontott elemeket vegyél rá. Ha cserélhető elemek rohadnak csak, és rendbe akarod hozni, akkor mindenképp jobban jársz, ha találsz rozsda- és sérülésmentes elemeket bontóban, de őszintén szólva erre kicsi az esély egy 20+ éves típus esetén. Amit 10 ropiért kapsz bontóban az rozsdaboglya, vagy horpadt/törött/kopott/bemattult szar.

Amúgy megcsinálhatod otthon ha veszel spray-t, de nem lesz szép, és néhány hónap múlva újra rozsdásodni fog, ha nincs rendesen aládolgozva. Lehet, hogy azzal jársz legjobban ha nem vesződsz vele, jobb már úgysem lesz. Vagy tényleg rendesen meg kell csinálni, vagy csak időpocsékolás. Hidd el, ahol egyszer a rozsda átrágta magát, azt nem lehet úgy megcsinálni, hogy hosszabb-rövidebb idő után (a munka és az anyagok minőségétől függően) ne kezdjen el újra rohadni.

2015. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Lehet, hogy egy picit másképp gondolkodom, mint az átlag, de...

Miből készül a Golf? Vas.

A vas rozsdásodik, tehát meg kell védeni.

Mivel szoktuk megvédeni a vasat rozsda ellen? Festék.

Lásd: kerités, csónak, korlát, villanyoszlopok, stb.

Már csak el kell döntsd, hogy tudsz-e olyan minőséget elérni a festés során amit szívesen nézegetnél a golfodon.

Én egy egyes golfal voltam ugyan ilyen helyzetben.

Annyival volt könnyebb a helyzetem, hogy fekete volt.

Kézzel, 120as smirglivel feldurvítottam a még fényes felületeket, és teddy-hengerrel "nagyonszép" egységes felületet tudtam elérni. Többen azt hitték, hogy bőr bevonat van az autón. Az egész autóra elég volt egy literes festék. 10cm-es rövidszőrű teddy, és egy doboz rozsdára is kenhető festék (hemörájt, vagy alkiton).

Így lett a Golfautóból "kerítés".

2015. nov. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!