Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Saját magatok szerelitek az...

Saját magatok szerelitek az autót, vagy minden kis semmiségért mentek a szerelőhöz?

Figyelt kérdés

Itt most olyanoktól kérdezem, akiknek ugye NINCS autószerelő szakmájuk.


És most nem arról van szó, hogy egy egész kuplung szerkezetet cserélj ki, egy panelban, hanem alapvető dolgokra gondoltam.


(egy lengéscsillapító, egy műszerfal világítás, egy termosztát, stb.)


2015. márc. 28. 20:12
 1/10 SándorÚr ***** válasza:
én berigisztráltam egy két fórumra onnan próbállok tippeket leírásokat szerezni. Van egy hiba kód kiolvasós haver is, de ha nem akar megoldódni a dolog akkor viszem a szerelőhöz.
2015. márc. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak ahhoz nyúlok hozzá, ami nem befolyásolja a vezethetőséget vagy a biztonságot. Gyertyacsere, lámpatest csere, izzócsere, biztosítékcsere, kerékcsere, olajcsere jöhet. A többit csinálja az aki garanciát vállal rá.
2015. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lengéscsillapitót otthon cserélsz? Majd mikor az A6-on kell cserélni lengéscsillapitót, akkor téged foglak hivni. :D


De amúgy igen, a minimális dolgokat megcsinálom én.

2015. márc. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Minimális dolgokat én is itthon csinálom. Nem is a pénz, csak tudom, hogy akkor az meg van csinálva..

Termosztát, műszerfal rizsszem izzók, fékbetét csere, fojtószelep tisztítás, ékszíj, lambda, szenzor, gyertya, szűrők, olaj csere. Ezek mennek simán.

Meg szeretek vele tökörészni itthon. Hátha észreveszek valami kis + hibát. Sok szerelő csak csinálja futószalagon, gépiesen amire megkérted, de elsiklik banális dolgok felett.


Vezérlést, kuplungot futóművet persze szerelő csinálja.

De van OBD kiolvasóm, szóval egy check engine miatt se kell rögtön rohannom.

2015. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Lengéscsillapitót otthon cserélsz?"


Először paráztam, mert még sosem csináltam ilyet.

És mivel egy régebbi ritka autóról van szó, így nem is tudtam utána nézni a neten.

A legjobban attól féltem, hogy mi van ha a rugókat nem tudom összenyomni, de nem volt semmi gond.


Persze a para a para tetején, hogy 10 emberből 9 lehurrogott, mert én "csak" nő vagyok.

2015. márc. 28. 20:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Na ez durva. :D
2015. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is örülök amikor a kilensek azért hozzák ide a számítógépet, mert a vírusirtó kiírt valamit. Nekik tízezer, nekem 2 perc munka. :)
2015. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én még az izzót is a szerelővel cseréltetem. Minek kotorásszak a retkes, dzsuvás motortérben?
2015. márc. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy izzót még kicserélek (sőt, legutóbb a hátsó lámpatestet is, mert két csavar az egész), de minden egyébbel szerelőhöz szaladgálok.


Tudnék olajat cserélni, tudnék kereket cserélni, sőt a fékpofákat is ki tudnám cserélni, ha akarnám, de 40 évesen már a faxomnak sincs kedve a porban fetrengeni.


Csinálja a szerelő, neki is meg kell élni valamiből, én addig is valami olyat tudok csinálni, amihez kedvem van.


Persze húsz évesen magam buheráltam a roncsaimat, de az már elmúlt.

2015. márc. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Alap dolgokat csak:olaj/szűrők cseréje, folyadékok utántöltése, izzók/biztosítékok/kerekek cseréje.
2015. márc. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!