Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megúszható-e a közlekedési...

Megúszható-e a közlekedési szabálysértésért kiszabott bírság?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel azon tanakodunk, hogy az erről szóló határozat átvételének megtagadásával elkerülhető-e a bírság befizetése?


Pénteken hivatalos levelet kapott a Vas Megyei Rendőr-főkapitányságtól, és mivel az ország másik felében lévő városban élünk, így ő egyből erre gondolt, ezért nem is vette ki az értesítővel a levelet.


Én viszont úgy tudom, hogy a Postatörvény szerint a tértivevényes levelek átvettnek minősülnek akkor is, ha a címzett nem kereste.


Kérdés, hogy ebben az esetben is így van-e, és ha igen, milyen további következménye lehet, ha valóban szabálysértésről van szó és nem veszi át?



2015. márc. 29. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Bele szokták írni, hogy x napja van felebezni.

Ha nem veszi át, azzal nem ér el semmit.

2015. márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmit nem ér vele, ha nem veszi át. Már évek óta nem érdekel senkit, a rendőrségnek kell tudni bizonyítani, hogy utolsó ismert bejelentett lakcímre kiküldték a levelet. Ezt meg nyilván tudja, hiszen ajánlott a küldemény. Innentől kézbesítettnek tekintendő.
2015. márc. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 SándorÚr ***** válasza:
megkerseik a munkáltatót vagy a munkaügyi központot vagy a nyugdíj folyósítót és a pénzéből levontják a bírságot. nem a kétszeresét mert ilyet is hallottam már, csak a bírság összegét.
2015. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!