Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A végrehajtónak jogos e a...

Ancsika1031 kérdése:

A végrehajtónak jogos e a követelése? Parkolási szabálysértésért büntettek meg. De gépjármű kölcsönadási szerződéssel tudom igazolni, hogy a gépjárművet valójában nem én vezettem.

Figyelt kérdés
A szabálysértés 2007-be történt. Aki valójában akkoriban a gépjárművet vezette nem tartózkodik Magyarországon és nem elérhető. A végrehajtók azt állítják, mivel én vagyok a tulajdonos ezért én térítsem meg a bírságot. Valós -e a követelésük? És be hajthatják -e rajtam a bírságot? Valamint az akkori törvények vonatkoznak e rá, vagy a mostaniak? Tudtommal az akkori törvények alapján mivel hogy nyilatkoztam arról, hogy ki vezette a gépjárművet, és igazolni is tudom ezért ő rajta kellene, hogy követeljék a bírság összegét! Jól gondolom -e?

#bírság #parkolási szabálysértés
2012. ápr. 17. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira nem jogos hogy már el is évült, jó lenne ha leírnád hogy milyen felszólításokat kaptál és mikor. Ugyanis ha volt egy olyan egy éves időszak mikor nem kaptál semmit akkor már tárgytalan az ügy.
2012. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A személyi felelősségvállalás intézménye 2007 után történt ugyan de felülírja az azt megelőző időszakot is.

Ugyanakkor elvileg jogilag támadható az ügy.

Viszont az ügyvédi költség és a pereskedéssel járó macera idő-, és pénzigénye megkérdőjelezi az ésszerűséget.

Egyszerűbb volna megegyezned a végrehajtóval és kifizetned a bírság méltányos (tehát nem kamatos kamatokkal növelt) részét.

Ha nem akkor Téged fognak büntetni mint elérhető személyt,végső esetben az autót,forgalomból való kivonással.

2012. ápr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én megkérdeznék valami jogászt, vannak eautós oldalak itt a neten, ők ingyen is adnak tanácsot, ha találok, belinkelem.

Szerintem nem jogos, csak próbálkoznak.

2012. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg is találtam, szerintem próbálkozz itt feltenni a kérdést.

[link]

2012. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!