Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon nagy bajt csináltam?

Nagyon nagy bajt csináltam?

Figyelt kérdés

Elég durván felcseszték az agyam, és levezetésképp elmentem kocsikázni.

Következő a probléma:

A még csonthideg motorral kb. padlógázzal fordultam ki, majd majdnem padlóval rongyoltam kb. 400 métert a következő főútig.

Ez úgy elég is volt hogy lenyugodjak, aztán mentem még kb. 30-40 kilométert normálisan. De azóta nem hagy a gondolat, hogy ezzel most elég durván ártottam a motornak.

Szerintetek?

2009-es évjáratú Ford Mondeo 2.0 TDCi, 6 sebességes manuális váltóval.


2015. márc. 29. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Az biztos hogy nem tett jót neki. Már nincs olyan hideg szóval a hengerfej repedésnek kicsi az esélye (de bekövetkezhet). Az is biztos, hogy annyit kopott most a dugattyúid, mint ha normális használat mellett 2-3 hónapot vezettél volna. A hideg olaj nehezen keni az alkatrészeket, így nagy a kopás is, főleg padlógázzal. De szerintem nyugi, nem okoztál akkora nagy bajt neki.
2015. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van aki naponta igy használja. Semmi gond nem lesz.
2015. márc. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért ha elgurul a gyógyszer ne így vezesd le a feszkót. Ezt már megcsináltad, ennyi. Nem valószínű hogy egy kis extra kopáson kívül más baja esett volna a motornak.
2015. márc. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a benzines autómat is járatom 5 percig. Persze most nincs annyira hideg, de ilyet nem csinálunk dízel motorral.
2015. márc. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ne csinálj ebből rendszert, mert a szervízdíj is könnyen felcseszheti az agyad.
2015. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szántóvető ***** válasza:
a váltások megvoltak az optimális fordulatszám tartományban vagy tiltásig pörgetted?előbbi esetben nem lehet gond egyetlen alkalomtól.
2015. márc. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem lesz belőle rendszer.:)

Jól esett meghajtani, rögtön lenyugodtam ahogy hallottam hogy "üvölt", meg húz mint a disznó.

Alapból dinamikusan vezetek, de üzemmeleg motornál, és természetesen nem így.

Nem pörgettem tiltásig, természetesen a váltások megvoltak. Olyan 2500-4000 fordulat körül.


Egyébként nemrég volt szervízben, olajcsere az előírt periódus nagyjából felénél van 6-7000 kilométerenként, stb. Szóval nagyon jól karban van tartva.


Köszönöm a válaszokat!

2015. márc. 29. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!