Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hyundai Coupe-ról vélemények?

Hyundai Coupe-ról vélemények?

Figyelt kérdés
Igazán a 2000 évjárat körüliek,a régi kasznisok érdekelnek. Mik a negatívumai?Most nem helykínálatra,vagy ilyesmire gondolok,hanem motorikus dolgokra.Megbízható-e,Hogy fogyaszt,drágák-e az alkatrészek?2.0-esről lenne szó.
2015. ápr. 5. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megbízható, a 2.0 még gyorsulgat is. Az alkatrészei hasonló árban vannak a többi koreaiéval. A fogyasztása hasonló, mint bármely 2 literesé.
2015. ápr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem rossz kocsi, gyakorlatilag egy Accent az alapja az egésznek. Arra került rá a Coupe kasztni, és bele a 2.0 benzines.
2015. ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Van jó oldala is, és rossz is. Én is Coupe-t szeretnék, nemrég néztem meg 4-et, az ország különböző részein, bár én 2003-2005-ös évjáratúakat. Motorilag jók, erősek, még az 1.6 is nagyon jól húz. A futóműve kemény, érzed az utat rendesen, de kellemes vezetni.

Egy hibája van, ami igazából nem az autóé: az állapotuk. Alig találni normális állapotút, mindegyik törött, vagy ha nem az, akkor annyira széthajtották külföldön, hogy nem éri meg megvenni. Pár példa: osztrák Coupek általában a téli sózás miatt elkezdenek rohadni, ezért érdemes odafigyelni, megnézni a küszöbök alatt, a kerekeknél, esetleg a csomagtérben a pótkeréknél. Az olasz származásúak annyira nem rozsdásak, ennyiből jobbak.

Kényes rész a kuplung. Mivel menőgyerekek hajtják általában, alacsony fokozatokon kihúzatják, mert hát menő, és gyorsul, ezért hamar cserélni kell. A legutolsó, amit néztem, ugyanezzel a problémával küzdött. Épphogy lábujjal hozzáértél a kuplunghoz, megugrott a fordulat felfelé. Pedig igazából még be sem nyomtad a pedált.

Gyakori hiba még a hengerfej tömítésnél szivárgó olaj. Igaz csak ki kell cserélni, de ahhoz pénz kell, és ki tudja milyen meglepetés van még belül.

Futómű: az említett 4 megnézett darabból 3 törött volt, persze mindenki tagadta. Arra már nem tudták a választ, h miért látszik a gitt itt-ott. Ha a fényszóróknál javítva van az autó, vagy az ajtó elején, akkor valszeg a futómű is nagy eséllyel kapott. Észreveheted, ha valamelyik kerék széle jobban el van kopva. A helyedben ezeket már hanyagolnám is.

Az alkatrész árak kicsit magasak, de ha bontóból veszed, akkor olcsó. Pl: egy gyári elektromos tükör 40 ezer, bontóból 8 ezer. Azért a tükröt említem, mert egyik autónál sem volt teljesen oké, mindegyiknél törött volt, akárcsak az antenna. Ha nincs bontóban alkatrész, akkor lehet, h rendelni kell boltban, akkor viszont időbe telik, és drágább is.

A fogyasztása használatfüggő. Az 1.6-os normál vezetéssel fogyaszt 7.6-8 litert vegyesen. A 2 literes nyilván többet egy kicsivel. Ha hajtod, és gyorsulsz, akkor nagyon tudja nyelni, felugrik pár literrel. Ha klímát használsz, megint csak feljebb megy, nagyon visszafogja a motort.

Összességében jó autó, ha szépen használod és nem nyúzod, akkor tartós darab, de ha az előző tulaj sportosan használta, akkor hamar előjönnek a hibák.

2015. ápr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát azt mondod,hogy az 1.6 is igazából elég hozzá?Nagy a különbség az 1.6 és a 2.0 között?
2015. ápr. 6. 22:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az 1.6 is jó lenne, nem versenyezni akarok vele. Attól függ, mik a szándékaid. A 2 literes jobban húz, erősebb, de normális vezetéssel is 10 literes fogyasztása van, ha odalépsz neki, akkor lesz több is. Az 1.6-os sem lassú, de nem is kell vele gyorsulási versenyre járni.

Persze az ideális a 2.7 literes V6-os lenne, bár ha jól tudom, azt a motort még nem használták a 2000-es kiadásokban, csak 2003-tól. De ott már benzinkút kell. :)

2015. ápr. 7. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1.6-ost nem vennék, mert úgy fog menni mint egy átlagos autó. Nem fogod érezni benne azt a "nagy sportosságot" mint 2.0 nál. Csak kinézetre Még a 2.0 is elvész az igazi sportkocsik mögött, de egy normál embernek ez már megy mint a golyó. (aki nem a 220le autókhoz van hozzá szokva.)

2.0-nál nem kell gondolkodni, előzésnél egy kis gáz és megy.

Fogyasztásra, 1.6 és 2.0 majdnem, hogy nem is különbözik.

Ha a 1.6nak is oda lépsz megfog enni neked 7-8-9litert is, átlagba 6-7 simán. 2.0 fullra megpakolva is többszáz km-en át átlagba 150km/h 7.5. Átlagosan 8-al számolhatunk szerintem. Persze nyilván ha rád jön a versenyezhetnék beverheti a 12l is. De úgy se mindig úgy fogsz menni mint egy pilóta csak bírd megállni :D


Szerencsére ennek az autónak küszöb is műanyag. Ha rám hallgatsz külföldről veszel, ott jobbat és olcsóbbat találsz, mint itthon. Nagyobb a valószínűsége is annak, hogy valós km lesz benne. Még ha egy kicsit ki is kell pofozni.

2015. ápr. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!