Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiért számítanak be autót?

Msebi06 kérdése:

Mennyiért számítanak be autót?

Figyelt kérdés
Venni akarok egy újabb autót, így a mostanitól meg akarok válni. Kb normál ára alatt mennyivel adnak kevesebbet érte kereskedésben? Ha nem sokkal, akkor inkább beszámíttatnám.

2015. ápr. 6. 09:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Legalább piaci ár mínusz 20% , de sok dologtól függ. Mibe számolja bele, az mennyivel drágább, mennyire könnyen eladható a beszámítandó autód..Nyilván jobban megéri ha Te adod el piaci áron, de lehet olyan a helyzet hogy egyszerűbb beszámíttatni.
2015. ápr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%
Piaci ár alatt 10-20%-al, helytől függően. De ha a másik autón van megfelelő haszonkulcsuk, akkor ettől kevesebb is lehet.
2015. ápr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
jobban jársz , ha te adod el. aztán a másikat meg kp-ra veszed. így abból is könnyebben tudsz majd alkudni.
2015. ápr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
Nekem a régi autómat 320 ezerért számították be és 450 ezerért adták el. Jó volt neki némi hibája kb 60 ezer forintos javítással járt, de még így is kaszált rajta a kereskedő. eleinte 500 ezerért árulta, de sokan sokallták így elvitte az árát. Teljes véletlen találkoztam az új tulajdonosával ő mondta nekem el ezeket és az ő régi kadettjét is 80 ezerért vette át majd eladta 200 ezerét úgy hogy csak apróbb javításokat kellett elvégeznie. Én máshol vettem az újabb autómat, de ott is volt ám disznóság a dologban csak szerencsémre ismerek egy jó szerelőt aki fele annyiból megcsinálta mint amennyibe került volna egy hivatalos szervízben.
2015. ápr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Kereskedő abból él, hogy olcsón vesz és minél nagyobb haszonnal próbálja eladni, önmagában nem disznóság ez. Persze egyéb dolgokban nem kell félteni őket :)
2015. ápr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Az autó értékétől függ. Az 1-2 millió forintos autókat a piaci ár 50-60% részéért akarják beszámítani. A drágább, 3-4 millió forintosakat már a piaci ár 70-80% részéért. Az 5-6 milliós használt autókat a piaci ár 80-90% részéért, ha újszerűek.

Sajnos tehát a leggyakoribb, 2 milliós, vagy az alatti autókért a felét ígérik a piaci árban. Ez a szomorú tapasztalat. A kereskedő keresni akar az üzleten, nem is keveset. Van egy 2 milliós autód, akkor arra mond 1.2 milliót. Rátesz 500 ezer haszont. Ebből neki majd adóznia kell, fizetni a telephely költségeit, stb., megmarad ebből 250-300e ft. Még így is a piaci ár alatt adja az autót, 1.8 millióért (amit talán 2 millióért is el lehetne adni), biztosítva ezzel azt, hogy könnyen eladható legyen.

Kereskedőhöz csak bizományba érdemes beadni. Kivéve, ha pénzes vagy és nem érdekel a veszteség.

2015. ápr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Vizéli László ***** válasza:
88%
Igazából mindent leírtak. Attól is nagyban függ hogy a kiszemelt autót amibe be kellene számolnia, annak mennyi az ára. Drágább autóba többért számolja be neked. Anno nővérem 40-ért vett kispolskit, költöttünk rá 1 lökhárító festéket legyen 1500ft. Rá egy hónapra beadta kereskedésbe és elhozott egy suzukit 700 ezerért. Neki 100-ba számolták a kispókot be.
2015. ápr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
Ilyen 10-20% körül, de függ hogy milyen autó, például ha patent állapotú autód van, ami még keresett is, akkor beszámitja annyiért, amennyit valójában ér, de mondjuk ha valami 20 éves 3000-res benzines benzintemetőd van, akkor lehet azt mondja, hogy nem is számitja be semennyiért, mert max a bontósnak tudja eladni.
2015. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
a többiek által írt 10-20%ot nyigodtan elfelejtheted.....látszik,hogy még egyik sem számíttatott be semmilyen autót,mert akkor nem beszélnének ilyen hülyeséget!a kereskedő ugyanis jó ha a valódi értékének a feléért beveszi a tiedet,és mindegy milyen az állapota mert ő úgyis meg fogja neked magyarázni,hogy a te autód egy eladhatatlan roncs szar!én a w210-es mercimet akartam beszámoltatni(patika állapot,2.9TD sor5 örök élet motor,több mint 1 milla rálocsolva:telifény,18as felnik stb stb) egy w211-be,úgy gondoltam nem mondok nagy számot,800-ért akartam,hogy bevegye!Erre megnyitotta a használtauto.hu-t,rákeresett a 2.9Td-kre,majd közölte hogy ilyet már 250-300ért lehet venni,szóval az enyémet is ennyiért tudja beszámolni..........természetesen a válaszom:VISZLÁT!!!Illetve még annyit közöltem vele,hogy az enyémet ne hasonlítgassuk,az külföldi rendszámos,zöldséges,pusztulat,mercinek látszó tárgyakhoz.......
2015. ápr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

8-as vagyok

A te autód is ahhoz a kategóriához tartozik, amit nem lehet eladni :) Normális autóknál bizony valóságos a 10-20%

2015. ápr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!