Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik olyan ember, aki...

Létezik olyan ember, aki forgalmi vizsga előtt tökéletesen, teljesen hibátlanul vezetett?

Figyelt kérdés

Maximalista vagyok, így ebben is törekednék a tökéletességre, de egyszerűen még sosem sikerült úgy végigmennem egy oktató órán, hogy ne szólt volna valamit az oktató. Persze van, amikor csak hozzáfűz valamit az adott helyzethez, hogy arra figyeljek oda, de mindig adódik valami új helyzet vezetés közben, amit persze lereagálok úgy, ahogy egy kezdő vezetőtől szerintem elvárható, de full tökéletesen hogy képes valaki végigmenni egy útvonalon?

Most nem arra gondolok, h stop táblánál megállás, egyirányúból balra húzódás ha kell, záróvonal, meg ilyen dolgok...

Hanem nálam pl. az a hiba sokszor, hogy egy parkolóban bezavarodok, amikor pl. balra hátra kell beállni merőlegesen, akkor először a balra húzom a kormányt, mert be kell állni a felezővonal mellé, de ugyanakkor meg jobbra kell jelezzek, mivel megállok és ezt jelezni kell.

Ugyanez van, amikor jobbra hátra kell beállni, akkor is a felezővonalhoz húzódok, tehát kicsit balra tekerem a kormányt, mégis jobb oldalra jelzek index-szel. És ez a megállás jelzése egyszerűen kimegy a fejemből, mert összezavar. De máshol nincs vele gond.

Mondjuk azt hiszem ez a legnagyobb hibám, nem tudom ilyenért már jár-e bukás.


Nektek milyen hibáitok voltak még a vizsga előtt? Teljesen tökéletesen ment már és nem is szólt semmi az oktató az utolsó órákon, annyira jól mentetek?


Mert nem fér a fejembe, hogy ha valakinek még vannak kisebb hibái vizsga előtt, akkor hogy tud sikerülni a vizsga (kenőpénz nélkül)??



2015. ápr. 7. 21:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Tudod, hányan tettek már le vizsgát kenőpénz nélkül?! Nagyon sokan. Nem emberevők. Ha ez a hibád, akkor, ha ezt a feladatot kell teljesítened, biztosan eszedbe fog jutni, hogy "hoppá, itt van hibalehetőség a vezetésemben, jobban oda kell figyelnem". Be fog ugrani, hogy ez nem megy. Ezért nem hinném, hogy buktatnak, esetleg hibapont lesz. Sok sikert a vizsgához. :)
2015. ápr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha maximalista vagy -sőt, még az sem ha csak annak hiszed magad- de ennyire azért nem kell összeesküvéselméleteket gyártani. Kapsz majd egy feladatot a vizsgán, és azt próbáld megoldani. Ne görcsölj, ne mond magadnak, hogy belezavarodsz. Hidd el, jobbra az a vizsgán is jobbra van. Ne a kenőpénzen agyalj, hanem az adott utasítást hajtsd végre a legjobb tudásod szerint. Gondolj arra, ha meglesz a papírod, senki sem fog beleszólni hogy mit csinálsz. Ha mégis, akkor kirakod az első buszmegállónál. Sok sikert!
2015. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Kenőpénz nélkül mentem át mindenből elsőre, úgy hogy az oktatóm b*szogatott minden alkalommal, és egy szemét volt, aki szerette volna, hogy megbukjak. Azt is mondta, hogy tuti nem megyek át a vizsgán, hanem vegyek inkább még plusz órákat :) na persze. Átmentem. Most megnyugodtál? :D
2015. ápr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hát igen, az ilyen válaszoktól megnyugodok kicsit. :)

Az a baj, hogy egyébként az élet minden területén túlbonyolítom a dolgokat és nehéz elhinnem, hogy ha valami nem tökéletes, akkor hogyan sikerülhet jól és biztosan... Régen azt hittem, h csak akkor fogunk menni vizsgázni, ha tényleg már tökéletesen vezetek és minden hiba nélkül megy, dehát ez nem ilyen egyszerű úgy látom.

2015. ápr. 7. 22:27
 5/19 anonim válasza:
89%

A parkolast 2v3x javithatod ki

En nagyon izgulos tipus vagyok brutalisan meg a himnuszt is elfelejtem eleg ciki... gyomor gorzs izadas stb jon ram

Es nekem nem ment tokeletesen az orakon ott is izgultam foleg parkolasoknal, es mikor a vizsgahoz ertem erdekes modon hala nyugot voltam 10/9,5 biztosan jol teljesitettem sm

2015. ápr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Beviz Elek ***** válasza:
Ne stresszelj. E-nél a rutinvizsga feladat egy egyszerű saroktolatásos megfordulás. Még B-m sem volt, de kicsi-nagy, mindenféle pótkocsival megcsinàltam. Vizsga előtt is beszélgetve pikk-pakk tolatgattam, de vizsgán már bele kellett javítanom az izgulás miatt. Természetesen javítani lehet, átmentem.
2015. ápr. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Létezik olyan ember, aki forgalmi vizsga előtt tökéletesen, teljesen hibátlanul vezetett?"


Igen, akinek több 10E vagy 100E km vezetés után elveszik a jogsiját és újra kell vizsgáznia. :D

2015. ápr. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Sosem vezettem úgy, hogy az oktató ne nyúlt volna bele a kormányba, pedálba vagy váltóba. Kétségbe is voltam esve, hogy ebből hogy lesz vizsga? De lett.

Az oktató szerint maximalista vagyok, pedig a cél nem az, hogy hibátlanul, hanem hogy biztonságosan vezessen az ember. De pl az irányjelzés elfelejtése szvsz kimeríti a nem biztonságos fogalmát.


Amúgy ha balra hátra állsz be, miért kell jobbra jelezni? ha jobbra jelzel, akor simán gondolhatja a mögötted érkező, hogy akkor ő bal előre beáll az üres helyre és máris kész a baj. Parkolásnál arra jelzed a megállást, amerre parkolni szeretnél.


Hogy vizsga előtt milyen hibáim voltak? Minden. Előtte közvetlenül 1 órával még leparkolni sem voltam képes, és már éppen a kezemre akartam írni, hogy melyik a jobb és a bal.

Megesett, hogy túl sokat vártam 1-1 kereszteződésben, körforgalomban (aztán meg elfogyott a türelem, és behajtottam úgy, hogy az érkezőt lassításra kényszerítettem), vagy hogy egy kanyart 2-esben akartam bevenni, pedig megkívánta volna a csúsztatott kuplungot.


Mindenesetre a vizsga sikerült. Nem hittem benne, többször vártam, hogy akkor állítson már félre és cseréljünk helyet, de sikerült :) És talán nem is volt olyan rossz, ha csak 5 hibapontom lett.

2015. ápr. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Fikció az az elképzelésed, hogy "csak akkor mehet v.ki vizsgára, amikor már tökéletesen vezet". Sajnos vannak oktatók, akik éppen ebből próbálnak profitálni. (hivatalos pótóra, magánalapon pótóra, lóvé a zsebbe és "majd segítek",vagy "beszélek a vizsgabiztossal" stb. stb. Az autósiskolának az a feladata, hogy megadja az alapokat, mit és hogyan csinálj. Elvárja, hogy megtanuld a legalapvetőbb szabályokat, és ismerd a táblákat.

Aztán évek múlva -sok ezer kilométert után- rá fogsz jönni, hogy mennyire messze van még az amikor valaki elmondhatja: jól vezetek.

2015. ápr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
wtf? csúsztatott kuplung kanyarba???? rövid életű lesz az a kuplung...
2015. ápr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!