Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetnék, hogy a forgalmi...

Mit tehetnék, hogy a forgalmi vizsga másodjára már jobban menjen?

Figyelt kérdés
Ma buktam meg a forgalmin, ez volt az első. Már az egyívű megfordulás is necces volt, mert kicsit későn álltam meg az úttest szélén, de a parkolásnál buktatott meg. Mégpedig azért, mert nem voltam elég közel a felezővonalhoz, és túl későn kaptam észre, hogy korrigálni kéne, különben megkarcolom a másik autót.Mondta a vizsgabiztos, hogy veszélyhelyzetet csináltam, ezzel tisztában vagyok, hogy nem engedhetett át. Az a baj, hogy nagyon rosszul becsülöm a távolságot, így nem mindig állok meg amikor kéne (pl körforgalom, úttest széle), sávváltásnál sem érzem mikor férek még be és a parkolás is hol megy, hol nem. Valószínűleg júniusban lesz újra forgalmi. Mit tehetnék addig (a pluszórákon kívül, az nyilvánvaló), hogy esetleg másodjára átmenjek?

2015. márc. 31. 13:05
 1/6 anonim válasza:

Én két éve csináltam a jogosítványt. Utáltam eljárni az órákra, nagy város, vészes közlekedés, paráztam. Tudtam, hogy nem fog sikerülni, én sem tudtam a távolságot megbecsülni. Utáltam az egészet, az órákat, a vezetést. Megakartam tanulni vezetni, de az oktatóm elvette a kedvem az egésztől.

Majd eljött a nap a vizsgára. Szétizgultam az egészet. De nagyon figyeltem, nem paráztam rá, próbáltam mindenre figyelni. És sikerült.

Azóta rendszerint rallyzok.

Szóval ne aggódj, csak figyelj oda!

2015. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Arra valók a plusz órák, hogy akiknek nehezebben megy a gyakorlati rész, azok is megtanulják annyira, hogy aztán biztonságosan részt vehessenek a közlekedésben. A távolság, a sebesség reális felmérése evolúciós okokból a nőknek általában kevésbé megy, mint a férfiaknak. Az őskorban a férfiak vadásztak. Létszükséglet volt számukra, hogy a potenciális zsákmány mozgását helyesen mérjék fel.
2015. ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha gondok vannak a távolságok érzékelésével, akkor még nem is voltál való vizsgázni.

Az oktatód gondolta úgy, hogy készen vagy rá? Mert ha igen, az azért elég baj.


Nekem is voltak hasonló gondjaim, bár én inkább túlbiztosítottam mindig a dolgot. Ha nagyon elmértem, bizony kiszállított az oktató a kocsiból, hogy akkor most nézzem meg, hol vagyunk, hol kellene lennünk és ez így miért nem jó.

Illetve ha az úttest szélével volt gond, mindig felvetődött, hogy vajon jól van-e beállítva a tükör?


A júniusi vizsga nagyon távoli. Szerintem feleslegesen sok idő, és persze egy csomó pénz a plusz órákra, hogy ki ne ess a gyakorlatból akkor is, ha már nincs semmi gondod.

2015. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
T. harmadik! Én tisztában vagyok azzal, hogy a június az távoli, szívem szerint már két hét múlva mennék, csak nem adnak korábban vizsgaidőpontot!
2015. ápr. 3. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nincs korábbi időpont? Ez nagyon gáz. Azért 2-3 max 4 héten belül kellene, hogy tudjanak adni. Gondolom erre a vizsgára sem januárban jelentettek be.
2015. ápr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Erre a mostani vizsgámra február elején jelentettek be, ergo 2 hónappal a vizsga előtt. csak egy kicsit kell többet várnom most mint két hónap...
2015. ápr. 7. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!