Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Készülés forgalmi vizsgára,...

Készülés forgalmi vizsgára, kérlek írjatok tanácsot, véleményt, tippet, össze vagyok zavarodva!? A többi lent.26N

Figyelt kérdés

Az oktatóm a 26. órámon mondta, hogy akkor menjünk vizsgázni és befizettem a vizsgadíjat. Tudtam, hogy még vennem kell pár plusz órát, de nem beszéltük meg mennyit, amennyi belefér a vizsgáig.


A 32. órámnál azt mondta, hogy én ügyesebben vezetek, mint az egyik srác, aki már 55 óránál tart.

A 34. órámon meg azt mondta, hogy "ha ezt tudom, akkor még nem írlak be vizsgázni".

Azt is mondta, hogy nem fél mellettem, biztonságban érzi magát.


Nem tudom eldönteni, hogy most akkor valójában van-e értelme mennem a forgalmi vizsgára, mert egyszer elbizonytalanít, egyszer meg önbizalmat ad. :(


Egyébként ügyesnek tart és azt mondja, h az elejétől kezdve jól és ügyesen kezelem magát az autót. Csak magában a forgalomban szokott lenni, hogy visszakattan az index pedig kitettem, és akkor van hogy elmarad, h újra kitegyem és szól, hogy hol az index, mintha eredetileg se tettem volna ki, pedig csak visszakattant. :( Ezt nem tudom, hogy lehetne beleverni a fejembe, hogy minden egyes kormánymozgásnál a visszakattanást is észrevegyem. :(

Meg azt mondja, hogy a lámpáknál, ha zöld van, akkor csipkedjem magam, de hiába nyilas (és nem teli) zöldet kapok, én még a biztonság kedvéért szétszoktam nézelődni, nehogy valaki elinduljon vagy gyalogos átmenjen a piroson és balesetet okozzak, ezért vagyok óvatosabb, ő meg mondja, hogy menjünk már... Meg a sávváltásnál én inkább 2-3x is alaposan megnézem, hogy biztosan betudok-e menni a belső sávba, beférek-e biztonságosan, stb., és erre azt mondja az oktató, hogy menjek már, menjek már, mert mire eldöntöm, hogy bemegyek-e, addigra odaér valaki, pedig nem. Pedig én már eldöntöttem, hogy bemegyek, csak a biztosra akarok menni, mivel még ugye kezdő vagyok.

A parkolásnál azt furcsállja, hogy sokat tekergetem a kormányt, de végülis a végére sikerül megcsinálni, csak ő mindig elcsodálkozik rajta, de amúgy vicces arcot vág ilyenkor :) hogy én mennyit bírom tekergetni a kormányt... A saroktolatást meg egy kicsit lassan csinálom, bár azt még nem gyakoroltuk annyit. Még amit jobban fel kell mérjek, hogy van amikor kikerülhetnék valamit (pl. álló vagy kilógó autók hátulját, biciklist) és van amikor azt mondja, hogy gyorsítsak már és gyorsan kerüljem ki mert még kiférek, de van hogy inkább lassítsak le és menjek mögötte vagy várjam ki, míg elmegy a szembejövő sáv. Én meg van amikor a "kedvében akarok járni", hogy gyorsítok h gyorsan megoldjam a kikerülést, de mikor ezt csinálom, akkor bezzeg hogy azt mondja, hogy ki kellett volna várjam, míg elmegy a másik és nem rágyorsítani. De ha meg lassítok és kivárom, akkor persze hogy azt mondja, hogy gyorsítanom kellett volna és gyorsan megoldani... Most akkor mit csináljak... :(


A többi dologgal már nincs akkora gondom, talán ezek amik még nem tökéletesek. Meg mióta vezetőülésből nézem a dolgokat, állandóan látom, hogy mindig mindenki szabálytalankodik (index hiánya, elsőbbségadás elmulasztása, jobbkéz szabály be nem tartása, gyalogosok el nem engedése, piroson való átmenetel, stop tábla és sebességhatár figyelmen kívül hagyása, bekanyarodni tilos és terelő nyíl be nem tartása)... és ezek engem is összezavarnak és nem értem, hogy ha megszerezték a jogsit, akkor miért nem tartják be a szabályokat. Én meg túlságosan is szabálykövető vagyok és egyébként is egy maximalista, precíz személyiség, ezért mindent alaposan megakarok tervezni, és ez lehet kihat a vezetésemre is, talán ettől kicsit belassultabb vagyok, nem tudom..


De főként azt nem tudom, hogy mindenki úgy van ezzel, hogy még a vizsga előtti órákon is mondogat dolgokat az oktató, hogy mire figyeljünk, vagy mit kellene másképp csinálni? Mert nem értem, hogy ha még a vizsga előtt sem tökéletes valakinek a vezetése, akkor hogyan fog sikerülni a vizsga?


Össze vagyok zavarodva, mit gondoltok arról, amit írtam? :(


26N



2015. ápr. 1. 20:02
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Basszus de hosszú lett. :-O Aki elolvassa, az kitartó! :D
2015. ápr. 1. 20:04
 2/23 anonim válasza:
38%
No para :) én múlthét hétfőn vizsgáztam (17, lány vagyok), és nagyon könnyű az egész. Nem kell kapkodni, csináld úgy, ahogy neked kényelmes, a saját tempódban. Inkább nézzél 6x körül, és menjél lassabban, minthogy szabályt szegj. A vizsgabiztos is főleg azt nézi, mennyire vagy körültekintő, figyelmes (indexre oda kell figyelni, és a tükröket is gyakran nézd). Na meg persze azért sem kell sietni, mert ígyis megy a vizsgaidő és kevesebb a hibázási lehetőség.
2015. ápr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

"de hiába nyilas (és nem teli) zöldet kapok, én még a biztonság kedvéért szétszoktam nézelődni"


Ezzel veszélyes helyzetet teremtesz, és amiatt lesz baleseted. Ha zöld van, menni kell. Figyelj, persze, mindig, de ez ne okozzon lassulást. A forgalom dinamikáját tartani kell, mert ha nem, akkor mások pl. hátulról beléd szaladhatnak. Ne csinálj indokolatlan bizonytalankodásokat.


"Meg a sávváltásnál én inkább 2-3x is alaposan megnézem, hogy biztosan betudok-e menni a belső sávba, beférek-e biztonságosan, stb., és erre azt mondja az oktató, hogy menjek már, menjek már, mert mire eldöntöm, hogy bemegyek-e, addigra odaér valaki"


Megint csak azt mondom, hogy persze, figyelj oda, de ez nem okozhatja, hogy lelassulj, bizonytalannak tűnj, mert akkor a többiek nem fogják tudni kiszámítani, hogy mit fogsz csinálni, és abból lehet a baj.


Igazából, bocsánat, hogy ezt mondom, de a leírásod alapján tényleg nem kellene még vizsgáznod. Lehet, hogy sikerülne, de nem vezetsz még biztonságosan szerintem.

2015. ápr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 egySanyi ***** válasza:
Tényleg jó hosszú lett, nem kell ennyire szigorúan venni a vizsgát és ne törekedj annyira a tökéletes vezetésre. Aprókat lehet hibázni és fogsz is lehet észre se veszed, csak nagyot ne hibázz. Nagyon sok embernek sikerült, pedig nem is annyira precízek, mint te szóval nyugi.
2015. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#1, #3

Köszönöm a választ, és a bíztatást! Igyekszem. :)


#2

Köszi neked is, megpróbálok egy kicsit dinamikusabb lenni, úgy látszik erre még rá kell erősítenem sajnos. :(

2015. ápr. 1. 20:41
 6/23 anonim ***** válasza:
20%
Ne parázz rá ennyire, full-hót egyszerű az egész. Mivel hétköznap általában suliztam, így az óráim 80%-át másnaposan vettem hétvégente (a maradék húszat meg még részegen :D), és amúgy is totál figyelmetlen vagyok, meg már 14 éves korom óta volt segédmotorra jogsim és így úgymond sokkal bátrabban, rutinból mentem a forgalomban ami ugye nem mindig jelenti azt hogy szabályosan.. Nekem is állandóan fennállt az index visszakattanás téma, sőt én néha azt se tudtam, hogy harmincas övezetben vagyok, és 50-el durrantam bele a jobbkezes utcákba, szóval na.. volt velem is baj bővel, de hidd el, mire odakerül a sor, össze fogod magad szedni, és menni fog, nekem is ment elsőre :) Ha meg nem sikerül, akkor másodikra, vagy majd harmadjára fog!
2015. ápr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Az idex-kikapcsolás mennyire gyakori nálad?

Az index olyankor kapcsol ki, amikor a kormány ismét egyenesbe kerül. Az idő előtti kikapcsolás azt jelzi, hogy rossz ívben kanyarodtál - ritkán előfordulhat, de a vizsgán próbálj koncentrálni.

Fogd fel úgy, hogy egy utasotok lesz, a vizsgabiztos nem kér tőled semmi olyat, amit az oktatóddal nem gyakoroltatok.

Vezetned kell 40-50 percet, nem kell sietned, kapkodnod, de arra figyelj, hogy indokolatlanul lassan se menj (ne tartsd fel a forgalmat, ne kelljen a többieknek kerülgetni)

Parkolásoknál nem elvárás, hogy első próbálkozásra pontosan beállj, a lényeg, hogy amikor kész vagy (kézifék behúz), akkor ne találjon kivetnivalót a vizsgabiztos, ne álljon ferdén az autó, meglegyenek a megfelelő távolságok.

Sarok tolatást nem is tudom szoktak-e még vizsgán kérni - kicsi a valószínűsége.


A tanulás abból állt, hogy az oktatód megmutatott különböző alap dolgokat, mit hogy kell csinálni, és mit nem szabad csinálni.

A vizsgán a vizsgabiztos azt nézi meg, hogy ezekkel az alapokkal mennyire tudsz közlekedni: meglátsz, észreveszel dolgokat, reagálsz rá.

Ők is tisztában vannak vele, hogy a néhány órás gyakorlással nem lehet nagy rutint szerezni.

A szabályok betartása elvárás, de kisebb járműkezelési hibákkal elnézők lehetnek (persze vizsgabiztostól is függ).

Az igazi tanulás akkor következik, amikor már jogosítvánnyal, de oktató nélkül indulsz útnak, s mindaz, amit az oktatód sokszor elmondott a tanuláskor, eszedbe fog jutni, ott és akkor, amikor kell...

Ha az oktatód azt mondta, hogy mehetsz vizsgázni, okkal mondta, bízz benne, próbálj úgy közlekedni a vizsgán, ahogy ő kérte tőled a gyakorlásokon.

A vizsga előtt már tudni fogja ki lesz a vizsgabiztos (csak a vizsga napján tudja meg a vizsgabiztos is, hogy kiket vizsgáztat), s valószínűleg fog mondani néhány hasznos tanácsot, mire figyelj, mik a vizsgabiztos "bogarai".

2015. ápr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#6

Jól nyomod. :D Mondjuk ha iszol, légyszi ne gyere majd szembe velem az úton. :) Amúgy tényleg ráparázok, pedig volt már jópár vizsgám az életben, de mindig mindent nagyon pontosan akarok csinálni és tudom, hogy vannak hibavonalak, de azért mégsem lenne jó összeszedni a 10-et. Köszi neked is!

2015. ápr. 1. 20:59
 9/23 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm neked is a választ! Jöhetnek még mástól is nyugodtan, mert egyszerűen nem tudom miért, de az ilyen megnyugtató szavak tényleg hatással vannak rám. Azt hiszem, hogy még a vizsgám előtt is el fogom olvasni ezeket a válaszokat, az viszont még egy hét. :))


Az index visszakattanás nem annyira gyakori, de ugye ha nem veszem észre, akkor elég egyszer is, és már ha azt látja a vizsgabiztos, hogy nem megy az index, akkor az azonnali bukás, ha jól tudom. Olyankor szokott inkább előfordulni, amikor még egyenesen kell menni és előre kirakom az indexet, aztán most nem is tudom pontosan felidézni, de még megyek az autóval és mondjuk fordulnék ki kis ívben, ekkor követem ugye a szegélyt, de még talán egy kicsit utána egyenesbe is akarom szedni, aztán megint jobbra (vagy éppen balra). Hú ezt így nem igazán tudom megfogalmazni, csak ugye úgy vagyok vele, hogy én kitettem, de meg kéne próbáljak jobabn figyelni a visszakattanásra. :S

2015. ápr. 1. 21:12
 10/23 anonim ***** válasza:

Dehogy, mióta megvan a jogsim, talán kétszer robogóztam ittasan, azért hülye nem vagyok :D de hogy mondtam volna hogy bocs fiúk nem megyek bulizni mert reggel vezetek?! áá :D

Amúgy pontosan mikor vizsgázol?

2015. ápr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!