Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hozzáértők tudnátok tanácsot...

Enzo ferrera kérdése:

Hozzáértők tudnátok tanácsot adni? BMW E46 coupe 330d vagy 320i? Légyszives haggyatok az olyan hozzászólással h a BMW nem autó. Aki egyszer azt vesz mindig azt fog. Ha lehet érveket ellenérveket.

Figyelt kérdés
Autóvásárlás előtt vagyok. E36 om volt eddig mind a 2 20i volt. Mindenképp németorszàgban veszek kocsit de nagyon nem tudok dönteni, kb 10000€-m van rá. A benzinessel nagyon megvoltam elégedve soha nem volt nagyobb probléma de azt mondják a 30d a BMW legkobb motorja. Félek a dizeltől csak benzines kocsijam voltak eddig de ha benzinest veszek félek h megbánom. Mennyire kényesek? Mikre kell odafigyelni?

2015. ápr. 18. 21:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem akarsz te dízelt! Külföldről min 400.000km futással tudsz venni és akkor még mindkét kezedet összerakhatod!

A benzinessel is adódhatnak bajok(pillangó szelepek).

AZ E46 egyébként nagyon hajlamos a rozsdára, első sorban erre figyelnék.

Egyébként ha BMW akkor sor6 egyértelmű vagy V6!


Nem is értem a 316i-s versenyzőket, hogy mire feszítenek, mint pók a lucernásban az egy nagy nulla, semmivel sem jobb egy másik 1.6-nál bármelyik márkából, sőt! Tudom ez egy kicsit off volt :)

2015. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Én nem a BMWről akarlak lebeszélni, de az badarság, hogy akinek volt, az csak azt fog venni. De vannak márkahűek, akik a Toyotához hűek, vagy a Fiatokhoz és van olyan aki a BMWhez.

A németországi vásárlásról is megvan a véleményem, mert Magyarországon is vannak nagyon jó használtautók, csak nem az olcsók között kell keresgélni. Én érdekes módon bármilyet képes vagyok találni. De hát ahogy egy ismerősöm mondta, németországból még a kaki is finomabb. Inkább Honnaldiából, bagy Olaszországból vegyél autót, a németekkel már én is megjártam párszor.

A választásod érdekes, mert a 330d és a 320i nem egy ligában játszik. A 320i-vel kevés gondod lesz, ellenben a 330d-vel. De a 330d meg erősebb lesz.

2015. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Rosszul írtam, véletlenül a Németországot kis betűvel és a Hollandiát is. Most javítanám.


Azt fűzném még hozzá, hogy nem hajlamos a rozsdásodásra az E46. Azok rozsdásodnak nagyon, amelyikek sérülve voltak, vagy folyamatosan használva voltak a kemény teleken is, mert a sós víz nagyon felgyorsítja a karosszéria öregedését és sokkal hamarabb elkezdődik a rozsdásodás, mint kellene.

2015. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Jogos a félelmed. 325 vagy 328i-t vennék.
2015. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
vegyél egy 3.0 benzines e46 ból.3 milláért már bőven jót kapsz.
2015. ápr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Első:

- ennyi pénzért azért mind a kettőböl van 200.000 alatti km-es...bőven.

- amit a 16-osokról írtál teljesen egyet értek veled

Második:

- Nem egy liga? Meg erősebb? 30 Le van köztük az egyik 125Kw a masik 150....és sztem pont h egy liga azert gondolkodok ezeken...de azért a rozsdára figyelni fogok köszi

Utolsó:

-e46 nincs 28 as motorral...a 25ösön igazából nem gondolkodtam de ha már nagy benzines akkor 30 as de ekkorát azért nem szeretnék...

2015. ápr. 18. 21:46
 7/21 anonim ***** válasza:

Az E46 coupét 99-től 2005-ig gyártották.


Biztos rengeteg 3.0 dízel futkos belőle 200e km alatt.. (remélem érzed az iróniát).


A 3.0 dízel motorok reális futásteljesítménye németországban évi 30-60e km közötti.


A mi 530D-nkben 3,5 éves korában 240e km volt.


Amit te találsz 10,000 eur-ért abban 5 éve volt 200,000 km...

2015. ápr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

e46 coupe-t 3.0 es dizel motorral csak 2003 tol...egy ötöst egy igazi utazó autót hasonlitasz egy kis coupehoz...(remélem érzed az iróniát)

Ugyan már 5 éve ...mobile.de

2015. ápr. 18. 23:26
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszi a tartalmas választ

e46 coupe-t 3.0 es dizel motorral csak 2003 tol...egy ötöst egy igazi utazó autót hasonlitasz egy kis coupehoz...(remélem érzed az iróniát)

Ugyan már 5 éve ...mobile.de

A kérdésre válaszolj köszi

2015. ápr. 18. 23:27
 10/21 anonim ***** válasza:

Oké, élj ebben a hitben.


Csak ne lepődj majd meg, mikor az első német magánszemély tulajdonosként hirdetett autók egytől egyig egy török nepper udvarán állnak majd, szépen peckesen 187e km-re tekerve. Majd akkor is nyugtasd magad azzal, hogy egy nagy motoros dízel kupét csak 15e km-t használnak évente...


Keress benzinest, ott talán még van esélyed ezt az álmot kergetni

2015. ápr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!