Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik Astra G Diesel a legjobb?

Melyik Astra G Diesel a legjobb?

Figyelt kérdés

1,7Diesel, 68Le, 75Le, 82Le? Vagy a 2 literes?

Megbízhatóság, fogyasztás, szervizköltség szempontból.

2tömegű lendkerék?


2015. ápr. 21. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Az 1,7-es dieselek azt mondják jobban beváltak mint a 2 literes. A fogyasztás: nekem H Astra van az 101 ló, sok várossal is megáll 6-nál, ki kell jönni a 82 lovasnak is. Én a 82 le-nél nem szívesen vennék gyengébbet. A kettőstömegű lendkerék 2002 környékén lett divat, szerintem csak a fiatalabb évjáratokban van, de ezt nem tudom tutira (autóalkatrész webáruházban megnézed hoz e hozzá).
2015. ápr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én G Astrám 1.7 TDI (Isuzu) Nekem a kereskedő srác azt mondta hogy dízelesek közül motorilag ez a legjobb. Persze több helyen néztem utána, meg rá is kérdeztem pár hozzáértő ismerőseimre, ők is mondták hogy valóban jobb a Japán isuzu motoros mint a Német dízeles. Alkatrész sem olyan vészesen drága, meg nekem megy is mint az álom városon belül, városon kívül is megállja a helyét, jól gyorsul, szépen pörög. Mivel nem rég vettem lesz még mit csinálni vele, de ezzel jár ha használt autót vesz az ember viszont 3 hónap alatt gondom nem volt vele eddig.
2015. ápr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha normálisan közlekedsz akkor a 75-80 lovas 1.7-esnek elég kell lennie. Ha meg kell a pówa, akkor ott a 101 lovas 2 literes vagy a 125 lovas 2.2-es dízel.


A spritmonitor szerint a 75 és a 80 lovas 1.7 az megáll 5.5 liter alatt, a 82 lovas 2.0 más közel annyit eszik, mint a 125 lovas 6.3-6.5 litert.

2015. ápr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A német 1,7 dízeleket csak 2000-ig tették az Astrákba, X17DTL a motorkódjuk és ez a leggyengébb (68Le). 2000 után már csak Isuzu 1,7 dízelek vannak bennük, Y17DT és 2003-tól Z17DTL motorkóddal (75/82Le). Ezeket tartják a legjobb, leggazdaságosabb motoroknak.

Motor és adagolóvezérlő elektronika, valamint generátor meghibásodás szokott előfordulni. Kettős tömegű lendkerék még nincs bennük.

A 2 literes motor német fejlesztés és kétféle van belőle. Amelyiken már meghalt a Bosch adagoló és amelyiken meg fog halni. Több százezerbe kerül a javítása és nem is mindig sikerül. Egyebekben nem rossz motorok, bírják a strapát.

2015. ápr. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az Isuzu motorok jók, valamint a 2.2es is (láncos)
2015. ápr. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is szintén H Astrában van 101 lóerős Z17DTH motor. De ha jól tudom késői szériás G Astrákba is került. Jó motor. Sokat autópályázva 130-140-es tempóval nekem is 6 körül fogyaszt.

A lendkeréktől pedig szerintem nem kell annyira rettegni, mint mondjuk 10 éve. Ma már ehhez egy LUK kéttömegű lendkerék 100 alatt van. Az enyém fel lett újítva 2 éve és tökéletes.

2015. ápr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!