Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ideiglenes forgalomban tartási...

Ideiglenes forgalomban tartási engedély, útvonal engedély? Azonnal megvan?

Figyelt kérdés

Van egy autó. Műszakilag rendben van, járóképes, csupán nincs rajta érvényes műszaki már 2014 július óta. Sem kötelező biztosítás és a forgalmija is lejárt.


Azonban most szükség lenne rá. Azt tudom, hogy okmányirodába kell menni igazolással, hogy van rajta kötelező biztosítás és akkor 3 napra megadják az engedélyt.


Lehet 3 napra kötelezőt kötni? Mennyibe kerül?


Mennyi ideig tart ezt elintézni? Reggel felkelek, elmegyek biztosítást kötni, aztán az okmányirodába és már délelőtt mehetek is az autóval, vagy hogyan van ez?



2015. ápr. 26. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Te hol élsz??????????????? Ha nincs műszakija akkor le kell vizsgáztatni.


Minimum 1 hét,mire vezetheted,legálisan,papírokkal!

2015. ápr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jó és, hogy viszem el vizsgára, te nagyon okos gyerek?!


Ezt ezért találták ki. Ennek már utánanéztem, épp azért találták ki, hogy egy műszaki nélküli autó is mozgatható legyen a saját lábán és ne kelljen 20 ezerért tréler..


Már csak az érdekel, hogy ezt mennyi idő elintézni, hogy működik. Aki már csinált ilyet és van tapasztalata.

2015. ápr. 26. 16:55
 3/12 anonim ***** válasza:

Intéztem ilyet, jó egy éve. Bizonyára másutt is van lehetőség, én a Groupama Garanciánál kötöttem ilyen biztosítást, ez kellett az okmányirodai ügyintézéshez. A biztosítási díjat a szerződéskötéskor kifizettem, és a biztosítás ekkortól élt.

Az okmányirodában azonnal megkaptam ugyan az engedélyt, de ehhez, nagyvárosból, egy 32 km-re levő kistelepülési okmányirodába kellett mennem, mert ott kevés várakozás után fogadtak, míg a lakóhelyemen 3 hét múlva lett volna időpont.

Összesen, bő fél napot vett igénybe.


A biztosítási díj, ahogy előtte internetes honlapon kiszámoltam az éves, kedvezmény nélküli díjat, és annak a 365-öd részét véve figyelembe, olyan 10 napi díjnak megfelelő volt, a 3 napra.

Az okmányirodai díj az 3500 Ft, ahogy láttam, most is annyi. (Bankkártyával lehetett fizetni, így nem kellett csekkel postára menni, aztán vissza és újra várni.)


Nem tudom mennyire egységes az országos eljárás, de találtam olyat, ahol – az egyébként 30 napos intézési határidő ellenére, ha minden feltétel rendben van, - azonnal kiadják az engedélyt. Arról viszont nem írnak, hogy mennyi idő elteltével fogadják az ügyfelet: www.kormanyhivatal.hu/download/f/60/c0000/Útvonalengedély.doc

(Az „útvonalengedély” megnevezés ne zavarjon, ez nem az, csak többnyire, tévesen, így nevezik, és, gondolom, a Hivatal így próbált segíteni az ügy-keresésben.)


Én inkább azt nem tudom, hogy az 1. (16:31-kor megjelent) válasz írója hol él. Mert, Magyarországon a „326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról” érvényes, és a 92. § (7) szerint „A forgalomba helyezett, a forgalomból kivont, de érvényes műszaki vizsgával nem rendelkező jármű esetében a közlekedési igazgatási hatóság kérelemre A típusú ideiglenes forgalomban tartási engedélyt ad ki, amelynek érvényességi ideje 3 nap. Ezen ideiglenes forgalomban tartási engedély kizárólag a jármű javítása, eredetiségvizsgálata vagy hatósági vizsgálata céljából a jármű telephelye és a gépjármű-fenntartó telephelye, vagy az eredetiségvizsgálat, továbbá a hatósági vizsgálat helyszíne között történő közlekedésre jogosít.”

[link]

És, amint látható, ez „A 92. § (7) bekezdése az 544/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 33. §-ával megállapított szöveg.”

2015. ápr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!! Én se tudom, hogy az 1-es hol él...


Na de szerinted hány nappal előtte kezdjem ezt intézni? Egyik héten hétfőtől vagy keddtől kéne az autó...


Csak úgy menni ide-oda nem lehet 3 napig ezzel? Mert én kétszer venném ezt igénybe. Először csak úgy, 3 napra magáncélokra használni, aztán még egy alkalommal körülbelül 1-2 hónap múlva és akkor azzal már vinném először szervizbe műszakira való felkészítésre, hogy biztos minden oké legyen, aztán műszakira.

2015. ápr. 26. 21:00
 5/12 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok, szóval itt van elég okmányiroda. A jogsimat anno a Visegrádi utcában lévő központi okmányirodában intéztem, mert mindenki azt mondta, ott a leggyorsabb az ügyintézés. Ebben az esetben is így lehet vajon?
2015. ápr. 26. 21:02
 6/12 A kérdező kommentje:

Tudják ellenőrizni, hogy én a 3 nap alatt szerviz közelébe sem megyek az engedéllyel?


Mert azt tudom, hogy olyan szempontból megvan kötve, hogy hétfőtől csütörtökig reggel 6-tól este 10-ig lehet használni, pénteken 6-tól délután 2-ig, hétvégén pedig egyáltalán nem lehet használni az engedéllel.

2015. ápr. 26. 21:15
 7/12 anonim ***** válasza:

"Csak úgy menni ide-oda nem lehet 3 napig ezzel?"


Ugye, hogy az elsőnek mégis csak igaza van, hiszen nem vizsgára készülsz, hanem furikázni akarsz vele!


A 3. válaszban pedig elolvashattad, hogy mire használható az ideiglenes forgalombantartási engedély!

2015. ápr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Előzör pár dolgot el kéne intéznem, aztán utána még egyszer engedélyt kérnék és akkor már a szervizt intézném és a műszakit.


De ezt hogyan ellenőrzik? Egyáltalán tudják? Most komolyan... Követnek, hogy tényleg szervizbe megyek-e, vagy mi?

2015. ápr. 26. 21:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen rohadt vagány csávó vagy,meg leosztassz itt mindenkit,akkor minek neked egyáltalán ez az egész cirkusz!?!?!?Járjál akkor vele lejárt műszakival meg biztosítással meg minden egyébbel,hiszen mint tudjuk egy autó benzinnel megy!
2015. ápr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most miért kell ilyen bunkónak lenni? Te meg ettől érzed vagánynak magadat, hogy ezt leírtad?
2015. ápr. 27. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!