Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aránylag megbízható, alacsony...

Silas2 kérdése:

Aránylag megbízható, alacsony fenntartású, alacsony fogyasztású autót szeretnék venni. Az árkategória az kb 500e-800e Ft-ig (+papírozás) terjed és a lehető amennyire csak lehet legyen fiatal autó. Ki mit ajánl?

Figyelt kérdés
sokan a japán autókat ajánlják, személy szerint nekem a 2005-2006os Mitsubishi Lancer tetszik, na meg a Colt meg persze vannak még más elképzelések, de a kérdés arra irányul, kinek melyik olcsón fenntartható, alacsony fogyasztású autó jött be. De minden lehetséges, bevált autót elfogadok válaszul. A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!
2015. máj. 7. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg fiatal autót akarsz, akkor Suzuki Ignis, Chevrolet Aveo és Dacia Logan a választék. Esetleg a régi Swift egyik utoldó példánya. A japán kocsik drágák, ami azt jelenti, hogy ha olyat szeretnél, néhány évvel idősebbet kell venned. Lancerből és Coltból biztos nem fogsz sokat találni.
2015. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Beviz Elek ***** válasza:

Ha megint autót vennèk (és nem ragaszkodnék a jelenlegi tìpushoz),akkor 1995 és 2000 között keresgélnék.

Nem kőkori, tehát a fogyasztásban már elég jól remekelnek, viszont nem is újabb, túlelektronikázott darabok. Az a halálom, ha mindenre csipog, tele van kütyükkel és mivel sok van, ezért nagyobb az esély az elromlásra, szervizelni csak laptoppal lehet, a szerelők is hetekig vakaróznak és alkatrészeket cserélgetnek hogy hátha jobb lesz.

Nem utolsó sorban pedig: szeretek autózni, nekem ne legyen benne a sok kis kütyü ami eldönti helyettem hogy hogy kell nyomni a gázt, féket, tekerni a kormányt (ESP, ASR, ABS, tolatóradar). Ne csipogjon hogy mikor kell olajat cserélnem, köszönöm, megjegyzem.


Tehát 2000 előtti Galant, Accord, Almera, Primera (benzinesek) vagy esetleg egy 1.9TD Passat, Cordoba, Bora

2015. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a japánok helyett a Fiat Punto II-est ajánlanám 2001-től!Vicc árban van,faék egyszerűségű,alig fogyaszt!Persze ez csak a benzinesekre igaz!A dízelekekkel sok a gond!
2015. máj. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

első válaszolónak: először is köszi hogy válaszoltál, másodszor a használtautó.hu-n találtam 2005-6os lancert 800ért igaz azt már elvitték :) de coltokat már láttam szép állapotban 5-600ért is azért írtam a lancert meg a coltot.


2. válaszolónak: neked is köszi :) igazából nem vetettem el a 2000 körüli évjáratokat mert azok autók voltak. ott a passat is elég jó áron vannak már és elég jó kis gép. dízelt nem szeretnék semmikép. lehet keveset fogyaszt de amit megspórolok üzemanyagban azt ráköltöm a javításokra ha van :)


3. válaszolónak: neked is köszi :) nem rossz kis gép a punto, de a szívem jobban húz egy japán vagy német autó felé, de inkább japán.

2015. máj. 8. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!