Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melegen miért nem indul?

Melegen miért nem indul?

Figyelt kérdés
Van egy VW Borám,1.6 benzines,2000-es évjáratú, amelyik télen és nyáron kulcsra indul. Az üzem meleg motor leállítása után, még úgy kb.5-8 percnyi várakozás után is simán beindul a motor, de 8-10 perc eltelte után, csak az 5,6,7,8 indítás után indul be. Több szervizbe is elvittem, de nem tudják az okát megtalálni. Mechanikai és gyújtási problémát sem észleltek a szerelők. Tesztelték, leolvasták az adatokat a motorvezérlő egységről és mindent rendben találtak, de nem jönnek rá a hibájára. Ha volt már hasonló problémátok, vagy van javaslatotok, megoldásotok, kérlek segítsetek. Mindenkinek köszönöm.

2015. máj. 8. 11:03
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Üzemanyagszűrőt is cseréltünk. Üzemanyag pumpa cseréjének gondolatát azért vetették el, mert akkor reggelente sem indulna az első indításra, pedig akár több napos állás után is kulcsra indul. Remélem ma tudnak fogadni, hogy kicseréljük a főtengely szenzort.
2015. máj. 22. 10:51
 12/26 anonim ***** válasza:

"valamint szelepet is beszereltek az üzemanyag tömlőre."


Most 2 üzemanyag szelep van benne?


Vannak olyan autók aminek a nyomásszabályozó szelep az üzemanyagszűrőben van és előre csak a szabályozott nyomású üzemanyag jut el. A Boránál viszont nem tudom ez hogy van megoldva.


Egyébként mikor melegen nem indul próbáld meg leszedni a tanksapkát és utána indítani.

2015. máj. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy gyárilag van-e még üzemanyag szelep valahol máshol is beszerelve, de azt tanácsolták többen is, hogy szereljek be feltétlen egyet.

Most leszedtem a tanksapkát és kipróbáltam a melegen indítást, úgy ahogy javasoltad, de ugyanaz a helyzet, csak többszöri próbálkozás után indul be a motor.

2015. máj. 22. 17:03
 14/26 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem mert arra gondoltam, hogy esetleg melegen beszorul a nyomásszabályozó szelep, de ha teszel még egy szelepet azzal nem lesz kicserélve az esetlegesen rosszul működő nyomásszabályozó szelep és szerintem felesleges vagy még rosszabb is lehet attól.
2015. máj. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Hány kilóméter van a motorban? Esetleg a kompressziót is meg kéne mérni már.


Itt van az üzemanyag rendszerekről egy kis leírás, hátha ez segít:

[link]

2015. máj. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Mindenesetre rákérdezek a szervizben, hogy nézzenek utána ha van egy másik nyomásszabályozó szelep is beszerelve a rendszerben. Lassan az az érzésem, hogy mivel már nem lesz mit kicserélni az autón és a probléma továbbra is megvan, már nem nagyon látnak szívesen a szerelők.

Amúgy 250 ezer km van a motorban, igaz nem volt kompresszió mérés, de a motor egész télen első kulcsra indult, és melegen is első kulcsra indul, persze ha nem több az újra indítási idő mint 8-10 perc.

A Linken található információkat kinyomtatom és megmutatom a szerelőknek, hátha valamire jutnak. Köszi az eddigi és a leedndő segítségeteket.

2015. máj. 23. 11:28
 17/26 anonim ***** válasza:
Van már valami eredmény?
2015. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

A múlt héten cseréltem főtengely szenzort is, de továbbra sincs semmi változás. A szervizben meg meg is mondták, hogy nem tudnak segíteni a továbbiakban, hiába fordulok hozzájuk. Ajánlások alapján felkerestem egy másik szervizt, ahol üzemanyag nyomásmérést, valamint a gyújtást nézték át, de itt sem találtak semmit. Most bejelentkeztem az egyik debreceni vw márkaszervizbe, remélem itt megtalálják a hiba okát.

Köszönöm nektek az érdeklődést és ígérem amint megtalálják a hibát, azonnal közölni fogom veletek.

2015. jún. 7. 19:54
 19/26 anonim válasza:
Megoldodott a probléma?
2016. dec. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Szia


Meglett a hiba oka? Nekem is ilyen van es nagyon erdekelne

2017. márc. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!