Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy a különbség a V-power és...

Nagy a különbség a V-power és a sima dízel között? 1.9tdi-t lehet tankolni sima dízellel?

Figyelt kérdés
2015. máj. 8. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet! Szerinted akinek nincs a közelében Shell kút, az mit tölt bele? :D
2015. máj. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most nem úgy gondoltam hogy csak a Shellröl van a szó.Hanem a drágábbik jobb?A Shell csak példa volt.
2015. máj. 8. 19:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem észre jelentős különbséget a simához képest. Az OMV-nek a MaxxMotion Dieseléből talán kicsit kevesebb fogy, de nem biztos hogy megéri a felárat. Még nem számoltam utána.
2015. máj. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 1.9 TDI nem igényli ezt a drága üzemanyagot.
2015. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Csalódtam. Tankolni kell az egykilenc tádé olajkályhába?
2015. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Itt valami nem jó hogy neked kell bele tankolni és nem termeli a gázolajat.
2015. máj. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
elromlott a kettőstömegűváltozógeometriásmagasnyomásúközösnyomócsövesfluxuskondenzátor
2015. máj. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Annak a motornak totál mindegy, semmit sem fog változni ha a drágábbat veszed, sőt.


[link]


Amúgy itt egy érdekes cikk, pont a premium vs sima mezei dízel közötti dolgokról. Nagyobb a füstje mint a lángja kategória ez is.

2015. máj. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%

Kéne két teljesen egyforma új autó. Az egyiket csak prémiummal tankolni, a másikat csak simával. 200.000km után atomjaira kénre szedni a motorokat és akkor lehetne valamiféle összehasonlítást adni.

Persze mivel 200.000km alatt nincs teljesen egyforma körülmény, nincs ugyan olyan út, nincs egyforma sofőr és egyedi gyártási körülmények is előfordulhatnak, ezért statisztikailag minél több legalább 10-10 autóval kéne ezt eljátszani. Akkor lehetne vele valamit mondani. De ki fogja ezt a tesztet finanszírozni? :)


Azért valami különbség az adalékolásban csak van. 1-1 tankolásra lehet hogy nem veszed észre, de hosszú távon már lehet.

Az sem lehet véletlen, hogy akárhányszor Molos alap gázolajat veszek, az autó mérhetően többet kér belőle 100-on, mint az OMV prémiumából.

Igen, tisztában vagyok vele, hogy majdnem minden kúton a százhalombattai finomítóból származik az anyag. Félig-meddig szakmámba vág. Tanultam is, vizsgáztam is belőle. Csak épp az adalék nem ugyan az. Kóstolj meg egy levest sótlanul és két nagy kanál sóval! Ugyan az lesz az íze? Pedig 99%-ban ugyan az mind a két leves.

2015. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!