Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb klasszikus Lada?

Figyelt kérdés
A régi,hátsókerekes Ladákra gondolok még a 2108-as Szamara elötti időkből.

2015. máj. 16. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
2107, vagy a 2105 angol változata. Az a 2107 elejét kapta, de 1.3-as motorral.
2015. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Típusjelzéseket nem írok, mert kicsit keverem őket /kicsit hülyeségnek tartom, hogy ami itthon "ezerkettes", az egyébként 2101-es és így tovább/.


Szerintem amúgy a sima körlámpás és a kockalada. :) A dupla körlámpás nem annyira tetszik. Belsejüket/technikájukat tekintve gondolom nagyjából hasonlóak lehetnek /mindegyik fapados, nincs semmi elektronika, hátsókerék hajtás és kb. 60-75 lóerő körül van mindegyik/, bár soha nem volt szerencsém egy Zsigulihoz/Ladához se.

Illetve volt egy sötétzöld Zsigánk, a klasszikus, ezerkettes, körlámpás, még apukám vette a '80-as évek elején. Mikor megszülettem, már akkor az volt a családi kocsi, de 1987-ben el is adta, szóval én csak 3 évig "élvezhettem". Azért az idézőjel, mert 3 éves koromig volt csak, és szinte semmire nem emlékszem a gyerekkorom elejéből /ahogy senki sem/.



Egyébként te szereted a Zsigulikat/Ladákat? Én imádom őket, de sajnos soha nem vezettem még. Szerintem /és ezt csak látatlanban írom így persze/ egy élmény lehet olyan autót vezetni, amiben se ABS, se szervó, se egyéb modern dolog nincs. Mikor pár hete írtam erről az egyik kérdéshez, illetve arról is, hogy túl sok a modern a mai emberiséget elkényelmesítő vacak a mai autókban, akkor nekem is esett mindenki. :DDDD


Ha jelenleg nem lenne autóm /amiben van ABS, szervó, sőt még klíma és elektromos ablak is, de ennek ellenére nagyon szeretem/, akkor tuti, hogy egy használt állapotú /mondjuk gyári újat elég nehéz lenne :D/, jól karbantartott Ladát vennék.

2015. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A 2103 a legkeresettebb eredetiben.
2015. máj. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A legszebb a 2103, azt nagyon eltalálták annak idején Torinóban. Talán minden 124-mutáció közül az a legmutatósabb. Hétköznapi használatra a '90-es évekbeli, gázos, katalizátoros, ötsebességes 2105-ök vagy 2107-ek a legjobbak. Nekem a 2107 jobban tetszik, de van, aki hányingert kap a krómozott műanyag hűtőrácstól (nem is ok nélkül).
2015. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én az ezerötöst birom nagyon, viszonylag erős, be akarok most szerezni egyet, nem patika állapotban, hogy ne sajnáljam :D
2015. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó,melyik 1500-öst?A duplakörlámpás 1500-ast,a duplakörlámpás 1500S-et,vagy az 1500-ös kockát?:)


Zoleeka,igen szeretem a Ladákat.Nekünk 2105-ös kék Ladánk volt.Még kiskoromban kb.6-7 éves koromig,amikor apám eladta és vett egy Suzuki Ignist.Első autónak mindenképp Ladát akarok,egy nem túl öreg (90-es évek feletti) 21061-est vagy egy 2107-est.Vagy,ha egy kicsit modernebbet,akkor a 110-es szériából valamelyiket.

2015. máj. 16. 23:33
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Kocka Lada, ne legyen túl régi. Nekem a kockák tetszenek a legjobban és a 75 lóerő azért elég jól hangzik egy ilyen autóban.

2015. máj. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!