Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E85-öt érdemes a kocsiba...

E85-öt érdemes a kocsiba tankolni bármiféle átalakítás nélkül?

Figyelt kérdés
Hány %-ig? Tapasztalatokat írjatok, injektoros autóról lenne szó
2010. febr. 25. 06:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem Suzuki Ignisbe 50-50% megy,átalakító kütyü nélkül.A Suzukik elektronikája-állítólag gond nélkül kezelni tudja a 100% os E85-öt is. Olvass rá a Google-ban E85 címszó alatt.
2010. febr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy nem érdemes, de az nem úgy van ám hogy odamész és tankolsz bele 100%-ot..


Tuti szétmarná a csöveket, tömítéseket.. 50%ban jó lehet de azért írd meg az autó típusát

2010. febr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Nem metil-alkohol az e85, amit a benzin nem rág szét, azt ez se, csupán kitisztítja az üzemanyagrendszert, úgyhogy üzemanyagszűrő csere az mindenképpen kell. Viszont átalakítás nélkül szerintem keveset fog kapni belőle a motor, és lesz hidegindítási probléma, stb. Én is maradnék az 50-50%-nál, de az üzemanyagszűrőre figyelj, mert tuti kipucolja a rendszert.
2010. febr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem miért marná szét a bioetanol a csöveket..


Az alkohol kevésbé agresszív mint a benzin...


Meg azt se igazán értem hogy hogy jön ki a 105 ös oktánszám.


85+15 az nálam még mindíg csak 100.



én kipróbálnám otthon, ures tankba raknék aztán beindítanám, ha necces akkor leszív aztán benzin vissza és ez is ki lett próbálva...

2010. márc. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ja meg nem utsó sorban, az még senkiben sem merült fel, hogy az állítólagosan hozzáadott 15% nyi benzin, milyen oktánszámú??



Amúgy a denaturált szesz is kb 85 fokos..


talán azzal is menne a kocsi? vagy vodkával akár?

2010. márc. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!