Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes megvenni immobiliser...

Érdemes megvenni immobiliser és bármiféle védelem nélküli autót?! (Opel Astra F)

Figyelt kérdés

Nem működik benne az immobiliser. A hozzáértőktől kérdezném: mennyit számít, ha el akarják lopni egy riasztó vagy az immob. megléte? Ezek megléte csak megnyugtatja a tulajt vagy tényleg számít, ha vannak az autóban?


Opel Astra F-et egyébként mennyire lopják?


2011. júl. 29. 10:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ebből az autóból sok van az országban szóval nem nagyon lopják, bár valami védelem manapság nem ártana bele, pl egy riasztó berendezés vagy lopásgátló. Ha külsőleg nincs túl jó állapotban akkor ne számíts arra hogy elfogják lopni. De előfordulhat olyan hogy betörik az ablakodat aztán ami van a kesztyűtartóban azt kiveszik, vagy a rádiódat lopják el. Ez környék függő is ha olyan környéken vagy ahol nagy a nyüzsgés akkor érdemes riasztót bele szereltetni.
2011. júl. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És pl. milyen lopásgátlót érdemes beletetetni?
2011. júl. 29. 11:03
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát immobiliser nekünk is volt az autóba amíg el nem kopott mindkét kulcs hozzá. Utoljára negyedórán keresztül próbálgattam mire feloldotta és még nem is voltam itthonhoz közel. Kulcsot nem érdemes csináltatni hozzá mert chipes és drága nem tudom már mennyi. Ki is kötöttem már több éve.



Szerintem riasztó, elég, hogy nyugodt légy ha akarják el tudják vinni.

2011. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Aminek értelme is van,ha berakatsz egy rejtett kapcsolót,ami megakadályozza a motor áramellátását!


Nekem már régen ellopták volna,ha ez nincs,annyit indítózott a tolvaj,hogy lemerült az akksi...

A pár ezer forintos riasztók pedig sz*rt sem érnek.

2011. júl. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem igen! Nekem ez nem szempont. Lopásvédelem! Aki el akarja vinni immoval együtt is elviszi sztem felesleges költeni ilyesmire! Nekem G-s Astra Classicom van de nem védem semmivel. Nem félek a lopástól. Van benne kp zár oszt' csá!
2011. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Azt egyébként cáfolom, hogy nem lopják! Az Opelek, az Astrák előkelő helyen szerepelnek a lopott autós statisztikákban. Pont azért lopják mert sok van belőle, és kell az alkatrész!! Persze az is igaz, minél több van belőle, annál nagyobb biztonságban van a tiéd! Alapvetően a lopástól félek legkevésbé. Attól pl sokkal jobban, hogy valaki meghúzza egy parkolóban, kiszúrják a kerekekeit, leöntik savval stb...
2011. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

12:55 "Alapvetően a lopástól félek legkevésbé."



Rosszul teszed,mert elviszik egy bal hátsó ajtó miatt is akár...

2011. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De tudtommal olcsóak az alkatrészek hozzá, nem? Akkor meg minek lopják? A komolyabb részei miatt?
2011. júl. 29. 13:11
 9/16 A kérdező kommentje:
12:04, ez a rejtett kapcsoló milyen szakembereknél építtethető be és kb. milyen költségvonzata van?
2011. júl. 29. 13:12
 10/16 anonim ***** válasza:
Autóvillamossági szerelőknél lehet ilyet beépíttetni. Amelyik kicsit jobban konyít hozzá az zsigerből kitalál valamit. Én például egy Reed-relés tirisztoros vezérlést raknék az állandó +, és a gyújtás pozitív közé. :D
2011. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!