Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyszerű kétsávos körforgalomb...

Egyszerű kétsávos körforgalomból kifelé kell iránytjelezni az új kresz szerint?

Figyelt kérdés
Biciklivel (bicikliúton) táblám van, így mindig megállok, ha jönnek ki az autók a körforgalomból. De gyakran nem jeleznek. Ebben az esetben álljak ott egész nap, hogy kiderüljön, hogy az összes autós merre szeretne menni? Egy kollégám azt mondta, hogy az új kresz szerint nem kötelességük indekszelni. Ez valóban így van? Én egy kicsit balesetveszélyesnek tartom.

2015. ápr. 10. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kollégád fogyatékos, érdekes lenne, ha senki nem jelezné, hogy ki akar menni... Ennyi erővel azt is mondhatná, hogy piros autók átmehetnek a piroson az új kresz szerint.
2015. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az hülye. Nemhogy a kétsávosból, de a simából is köteles jelezni a távozó autó.
2015. ápr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Indexelni kell.


Ugyanakkor a körforgalomban haladónak csupán elsőbbségük van, ez nem jelenti azt, hogy ha ő bent van te már be sem mehetsz. Az a lényeg, hogy hirtelen fékezésre vagy irányváltoztatásra nem kényszerítheted.

2015. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Irányváltoztatásnál kell indexelni. Ha elhagyod a körforgalmat akkor irányt változtatsz. Én ha bent maradok a körforgalomban akkor még balra is szoktam irányjelzőzni.
2015. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És nem az új kresz szerint, hanem amióta van körforgalom.
2015. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!