Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van hogy sok ember aki...

Miért van hogy sok ember aki kommersz autót vesz, bizonyítási kényszere van, hogy az is van olyan jó mint pl. egy BMW vagy Mercedes. Vagy miért akarják állandóan bizonygatni hogy a prémium márkáknál az ember csak az emblémát fizeti meg?

Figyelt kérdés

#autó #prémium márka
2015. máj. 29. 21:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Igen az ismerős, ha kishajóról, prámioum autóról vagy bármi nem annyira hétköznapi dologról van szó, akkor van rajta szorzó. És vagy fizet az ember mint a ktonatiszt, vagy kitapasztalja, hol vannak a nem lehúzós helyek. Az meg még szépíti a dolgot hogy nehéz őket megtalálni, mert sok kontár is van.


Az meg más kérdés hogy mennyire luxus pl. egy öreg hajót tartani mert az ember egyszerűen szereti a dolgot, vagy pl. bizonyos márkákra esküszik autóban, megvesz egy 8-10 éveset, majd szépen vigyáz rá. A szorzók meg ott vannak, mert valamikor luxus volt...:S

2015. máj. 30. 14:00
 12/20 4165 ***** válasza:
50%

Az a baj, hogy ráérnek. Nekem egy Swiftem van. Erre jutott, évi 10-15 ezerre elég. Többre nem. Amúgy megbízható, de keveset csak két emberrel fogyaszt. Igazából nem érdekel, ki mivel jár. Én is szívesen járnék Mercivel. A lényeg: nem kell ezeket összehasonlítani. Nem is lehet.

Egyébként engem mindig a kisautósok/Yaris, Polo, Corsa/ akarnak leversenyezni, 60-as táblánál 70-el. A korlátozás vége után is annyival megy.

A drága szervízt az a olcsójánosok generálják. "A márkaszervíz drága..." Viszik a sarki Józsihoz. Az meg tippelget. Jó esetben 10 ezrekért.

Egy márkaszervízben dolgozom. Sok ilyet tapasztalok. Cserélgetnek mindent. 150-200eft után eljön hozzánk. Kiderül, hogy 40-50-ből kijönne... Beépít egy alkatrészt nettó húszért. Nálunk az a munkadíj bruttó 6.

2015. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A márkaszervizekkel is sok a gond. Van amelyik teljesen korrekt, van amelyik a lehúzásra megy. N+1 sztorit tudnék pro és kontra. Sajnos a trógerebb márkaszervizek miatt elveszett a kisemberek bizalma, pedig egy-egy kevésbé egyszerű autónál tényleg olcsóbban járnak, mint ha a kókler Józsika tákolja a sarki garázsban.


Nemrég egyik ismerősnek rámértem az 1.5dCi-ben az izzító gyertyákra, mind halott. Elment két magán műhelybe, az egyik élből elhajtotta, a másik azt mondta, hogy 80 000+ anyag. Utána elment egy Renault márkaszervizbe és 26 000+ anyag áron kicserélték garanciával.


De tudnék mesélni olyat is, amikor a Suzuki márkaszerviz adott 1 100 000-res ajánlatot egy 300 000-res munkára :) Persze megemlítették, hogy az autót beszámítják 200-ért, ha visznek helyette másikat.. :D

2015. máj. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 4165 ***** válasza:
1.1 MFt? Jesszus? Mit akartak annyiért?
2015. máj. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 4165 ***** válasza:
1.1 MFt? Jesszus! Mit akartak annyiért?
2015. máj. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Két légzsákot, két övfeszítőpatront, új szélvédőt, első sárvédőt, jobb első lámpát, egy kis fényezést, jobbos féltengelyt.
2015. máj. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

4165: Én is jártam a barátnő wagonr-jével is. Nem derogált, 100 ezerig az elődeim nem nyúltak hozzá, akkor cseréltem rajta mindent. Féken 1mm, szíj, olaj.:S


Talán az olajat az első kötelező szervizen cserélték, a másodikra azt mondták hogy az nem kötelező. (persze mert ingyen volt, nem akarták megcsinálni)


De nagyon megbízható volt, de nem járnék vele 500 km-eket.


Még corrados koromban kóstolta be egy haveromat egy iylen kisautós, hogy gyorsuljunk. Ő megkérdezte hogy 100-ról 150-re, 120-200-ra vagy meget 160-220ig. :)

2015. máj. 31. 22:31
 18/20 A kérdező kommentje:
4165 Mármint olyan kisautósra gondolok amiről mesélsz.
2015. máj. 31. 22:31
 19/20 anonim ***** válasza:

"Talán az olajat az első kötelező szervizen cserélték, a másodikra azt mondták hogy az nem kötelező. (persze mert ingyen volt, nem akarták megcsinálni) "


Ismerősök is ugyanígy jártak, szintén WagonR-rel. 15 000-renként hordták a Suzukihoz kötelező szervízre,csak ott elfelejtettek olajszűrőt cserélni és hasonló apróságok... :D

2015. máj. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 4165 ***** válasza:
Nézd. Én a kérdésben lévő kettő közül az egyik egy szervízében dolgozom. A hasonlítgatás időpazarlás. :) Az a baj a magyar emberekkel, hogy sokat foglalkoznak mással. Bizonyítani akarják, hogy ők sem kevesebbek. Ami igaz is, de mindenkinek más jut az életben. Én azon vagyok, hogy előrébb jussak, mások figyelése, de eltaposása nélkül. A honfitársaink nagy része sajnos nem ilyen.
2015. máj. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!