Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért indul nehezen a motor...

Miért indul nehezen a motor az első indításnál reggel? Utána már nem.

Figyelt kérdés
1.6 Ford Focus 1999. Jó pár héttel ezelőtt volt erre már példa, de a tegnapi napig nem volt semmi. Ma reggel is nehezen indult. Elfordítottam a kulcsot, vártam, hogy kialudjanak a műszerfalon a lámpák. Aztán indítottam, de mintha le akart volna fulladni, 1-2 másodpercig "küszködött", aztán beindult. Tegnap is és ma is megtettem pár km-t, leállítottam. A második indításnál már nem volt semmi gond. És mintha a pedáloktól az első indítás előtt hallottam volna, valami fújó hangot. Mintha töltene valamit...? Lehet ennek köze, ahhoz, hogy valahol zörög a kipufogó? Vagy mi okozhat gondot indításnál? Nem kap rendesen áramot?

2015. máj. 30. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyertyacsere mikor volt.
2015. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
?
2015. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó kérdés. Nem rég vettem az autót, de erre nem kaptam választ. most 193 000 km körül van benne. Akkor lehet a gyertya is ezek szerint?
2015. máj. 30. 13:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez azok közé a rutinszerűen cserélendő dolgok körébe tartozik amikor nem tudod hogy az előző gazda mit és mikor cserélt. Nem bemondásra kell elhinni, hanem valami hitelt érdemlő bizonyítékkal megtámogatva (szerviz számla, stb)

Vezérműszíj, feszítőgörgő, vízpumpa, motorolaj, gyertyák, hűtőfolyadék, fékfolyadék záros határidőn beül cserélendő ha az autó múltja "ködbe vész".

2015. máj. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg még légszűrő, pollenszűrő, persze olajszűrő is az olajcserével együtt, fékeket is át kell nézni hogy milyen állapotúak, nem hátra dőlni hogy "van egy fäsza autóm".
2015. máj. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze. Egy része már meg van. Olaj, szűrők. Most jön a fék, gyertya stb, de most ez belerondított a képbe. Van aki azt mondta, hogy alapjárati hiba lehet, pótlevegő tolattyú.
2015. máj. 30. 17:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Pótlevegő tolattyú, háápersze... Először legyen rajta minden karbantartás megcsinálva, legyen leszervizelve az autó, a motor környékén az összes elektromos csatlakozó megmozgatva, megvizsgálva, testelési pontok korroziója megszüntetve aztán majd lehet jobban belemászni a témába ha még szükséges.
2015. máj. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első körben egy szerelő, ő megnézi.


De valószínűnek tartom, hogy vagy a nyomást elengedi, vagy hidegindításnál nincs extra benzinbefecskendezés. Amikor indítózol, akkor szívja fel magát.


De hangsúlyozom, szerelő, mert nem ismerheti mindenki a több száz motorkonstrukciót és annak üzemanyagrendszerét/gyújtását + ennyi információ arra elég, hogy hol kezd a diagnosztikát, másra nem.

2015. máj. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen-igen. Szerelő mindenképpen. Addig is legalább tudhatom, hogy mire számíthatok. Köszi a hozzászólásokat.
2015. máj. 30. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!