Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 millióból mit ajánlanátok?

2 millióból mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

3 lényeges szempont:

1. Élmény legyen vezetni

2. 4 vagy 5 személyes legyen

3. Ne kelljen ötszázezres fizetés a fenntartásához (Porsche 911 kiesett :()



2015. jún. 3. 18:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
BMW? Azt élmény vezetni, és annyira nem kerül sokba fenntartani... Mondjuk egy E46...
2015. jún. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én is egyetértek az első válaszolóval, eddig amire azt tudtam mondani, hogy élmény vezetni, azok többnyire a prémiumok voltak.


Ennyi pénzből ezek közül választanék valami idősebb modellt:


Audi A3 vagy A4, BMW 1 vagy 3 széria, Mercedes C osztály


Az 1-es BMW-t leszámítva mindegyikhez volt szerencsém.

Én anno egy VW Polo (9n3)-ból ültem át egy Audi A3-ba, teljesen másvilág volt a két autó. Amíg nem vezettem prémiumot, azt hittem, tudom milyen a jó kocsi.


Ezeknek a modelleknek nem is annyira horror a fenntartása.

2015. jún. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Gondolkozz keleti autókban is, pl. Mazda 6
2015. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ford Focus, a kategóriájában a legjobb futóműve miatt élmény terelgetni az úton, újabbat és kevesebbet futottat is vehetsz belőle, mint a középkategóriás prémiumautókból. Tény hogy a 2 millió forint nem túl sok, hogy egy zsír állapotú autót kapj, ezért így is kell hozzáállni, hogy ne szalonállapotú autót akarj ennyiért.
2015. jún. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Élényautót akarsz akkor felejtd el a batár szedánokat, mert ennyi pénzből a korábban felsoroltak közül nem biztos, hogy kapsz olyan motorral és felszereltséggel, állapotban, hogy tényleg élmény legyen.


Lehet érdemesebb lenne kicsit lejjebb menni méretben és agilisabb kompaktban gondolkozni Astra H GTC, Fiesta/Focus ST, Golf GTI etc

2015. jún. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Koaxk Ábel ***** válasza:

Az 5-ös válaszolónak igaza van abban, hogy pl egy Golf GTI baromi jó autó ÚJ korában.


Na de ezek igen limitált modellek, mire elérik azt a kort, hogy 2 millióért meg lehet őket venni, addigra a legtöbbnek a bele is kilóg.


Én pl anno Seat Leon Cupra-t akartam venni 6-8 éves körülit, és vagy 15-öt megnéztem, egyszerűen nem volt olyan, amit valami hülyegyerek nem hajtott szét. Végül így maradt b varriációnk az Audi A3 mert abból hasonló teljesítményű változat tucatnak számított, és lehetett bőven válogatni.


Megkockáztatom még azt is, hogy pl egy szépen rendbetartott Golf GTI jobban tartja az árát mint egy széria nagymotoros rendben tartott E46-os.

2015. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

[link]


Ha nem gond egy 10-11 literes fogyi... magyar, leigazolható gép, van benne erő bőven.

2015. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Azért az 5ösből már pl nem olyan limitált a GTI. De való igaz, nagyobb a valószínűsége, hogy jobban tapossák csak mert rajta a GTI/Cupra/ST/GTC stb logó. Sajnos nálunk ez így megy. Viszont olyan szempontból meg jobb, ha kifogsz egy jót, hogy annak van egy kicsi exkuzivitása a többi hasonlóhoz képest. Mármint persze, veszel egy 150 lóerős E46-ot. És akkor van egy tucat E46od, mint millió egy db... Ha már élmény akkor ez is számíthat. Eleve kicsit szűkíteni kellene a kört, hogy mi is az elvárás, teljesítményben, karosszériában stb...


5. voltam

2015. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Koaxk Ábel ***** válasza:

Egyediség terén teljes mértékben igazat adok, egy Golf V GTI mindig is unikumabb lesz mint egy széria E46-os.


Kíváncsiságból amúgy rákerestem most a Golf V GTI-re mert úgy emlékeztem még most sem olcsó muri.

Ahogy nézem ennek a legolcsóbb változata is most 2.2 milla, tehát ebből kiindulva a normálisabbak inkább 3 milla környékén lehetnek. Ezt csak azért írom, mert nem biztos, hogy belefér a keretbe a kérdezőnek.

2015. jún. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

4 személyesben nekem a Toyota Celica nagyon bejön és az 1.8 TS 192 lovas motor azért elég jó vezetési élményt ad.

[link]


[link]


A másik a már említett E46 BMW.Szerintem ebből is lehet kapni szép és jó állapotban lévő példányokat ennyiért.

[link]


Esetleg még szoba jöhet a Mitsubishi Lancer,habár ezeknek a motrairól nem tudok sok infót,de nekem most szintén japán autóm van, első generációs 260 lovas mazda 3 MPS és 100% meg vagyok elégedve e teljesítményével és tartósságával is.

[link]


[link]

2015. jún. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!