Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf 4. Kinek van tapasztal...

VW Golf 4. Kinek van tapasztalata vele? Írjon mindenki, benzin, dízel egyaránt érdekel.

Figyelt kérdés

Autóvásárlásra adtam a fejem.Vártam vele sokat,hezitáltam mi lenne a legjobb döntés.A 4es Golf tetszett meg a legjobban.25 éves vagyok,nincs gyerek,még a láthatáron sem.

Beszéltem eddig 2 ismerőssel az egyiknek 1.6 benzin van,ő azt mondja nagyon jó autó csak ha legközelebb venne akkor nagyobb motorral venné.

A másik egy isősebb úr 1.8 benzin és ha jól tudom turbó nélküli.Arra sem volt panasz.

Az 1.8-ra kaptam fel a fejem a leginkább,már van benne kakaó,és könnyedén megmozdítja a kasztnit,tehát talán lényegesen nwm kellene hogy többet egyen mint pl az 1.6.

Városba kellene.

Városi vagyok,a legnagyobb táv ahová mennék max a barátnőm aki 27 kmre lakik tőlem,azon kívül esetleg néha autózni egyet kicsit nagyobb távra kellene.Amúgy meg csak azért hogy elszaladgáljak vele.

Millió és egy alkalom volt hogy szükség lett volna autóra és nem volt.

Nos a kis távok miatt gondolkodom a benzinesben.

A dízelből ugye van az 1.9Tdi ami állítólag az egyik legbeváltabb motor.De nem városba.Nem tudna rendesen átmelegedni,berakódik idővel,ott a turbó ami szintén egy plusz potenciális hibaforrás ami ugye elég drága mulatság.

Hely terén tudom hogy hátul elég rossz a helyzet,de a magam 190 centijével bármilyen kocsiban hátratolom az ülést hogy elférjek mögöttem már nincs hely.Szóval ez úgy mindegy is.

Igazából a megbízhatóság,esetleg típushibák amiket tudtok érdekelnének.És GOLFOSOK írjatok minél többen!



2015. jún. 7. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
A köbcentiből adva elég sokat ehet ha 1.8ról beszélünk.
2015. jún. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
Mindenképpen IV-es Golfot akarsz? Azt olvastam róla, hogy a VW legelcseszettebb konstrukciója.
2015. jún. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
(-esre ne figyelj, butaságot beszél.)
2015. jún. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mindenképp IV-t szeretnék mert nagyon tetszik már hosszú évek óta,és az áruk is megfizethetőbb.Na ez nem azt jelenti hogy a legócskább szart venném meg csak IV Golf legyen,természetesen nem vagyok rest megadni az árát ha az általam odavitt autószerelő rábólint.

Ugye írtam hogy 2 ismerősömnek is van,1.6 és 1.8 benzin.Lett még egy haver véletlenül most iamerkedtünk meg egy bulin és mikor kiderült milyen autója van egyből kérdezősködtem.Nos sokat nem tudott mondani,megvan már neki vagy 5 éve de eddig csak fékcsere és izzócsere volt.

úgyhogy a fizikai tapasztalat nálam már előremutatóbb mint a neten fellelhető pár negatív jellemzés.Soha nem lesz egyetlen autó sem amire minden ember egységesen rámondja hogy tökéletes.

Nekem ez a verda a favorit,csak motorikusan nem tudom hogy mi lenne a jó

2015. jún. 30. 05:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért ne figyeljen rám? 8-9et biztos hgoy megeszik egy 1.8as!

Vagy talán vízzel megy a jármű és mindegy? Én nem hinném!



Egyébként jók az 1.8asok, amelyiket szimpatikusabbnak gondolod, ha van autós ismerősöd aki jártas ebben menj el vele szétnézni a modelek közt.

2015. jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia. Nekem is van egy 1.6os Golf 4-esem. Én teljesen megvagyok vele elégedve. Motorilag egy elég jó autó, kerüléskor nem kell gondolkoznod, hogy eltudod-e még kerülni az előtted haladó járműt vagy sem.

A fogyasztást figyelembe véve, ha figyelsz rá és finoman mész, az autó kijelzője szerint meglehet az 5,5 liter 100on. (persze ez nem városban) Viszont városban, ha dinamikusabban vezetsz, akkor meglehet akár a 9-10 liter is. Ez az autó ilyen, eszik.

Szerintem jól járnál egy 1.6ossal is.

2015. júl. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Sajnos mint utólag kiderült nem nekem találták ki.Beleültem egy ismerősébe,nem férek el benne,sajnos kevés a hely hiába húzom teljesen hátra az ülést,akkor már az zavaró.

A magasságom és a méreteim miatt sajnos más autót keresek már.

2015. aug. 16. 20:18
 8/8 anonim válasza:
Az előző válaszoló vagyok. Én 195 cm magas vagyok. Simán tudunk menni 5en az autóval. Annyi csak, hogy a mögöttem lévő ember kicsit nehezebben fér el. De ezt leszámítva minden oké! :) (nem kell, hogy alacsony legyen a mögöttem lévő, a 180 cm magasak is simán elférnek.)
2015. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!