Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom valamennyire is...

Honnan tudom valamennyire is megállapítani hogy nem kopott egy motor? (dízel)

Figyelt kérdés
1.6 td golf 2 van szó most vettem nemrég de hát ugye nem mínuszokba ?! nem nagyon szoktam vele izzítani és így is pöccre indul álló helyzetbe nagyobb gázt adok neki nem igazán nyom füstöt sőt szinte semmit ha jól meghúzatom akkor van mögöttem füst azért rendesen de hát minden dízelnél legalább is én úgy tudom ?! ez mennyire jó jel ? jól húz az autó alig fogyaszt de mégis egyáltalán lehet tudni hogy ha kopott egy motor ?? nem szeretnék télen mégis befürödni vele hogy egyik reggel nem indul be ? !
2015. jún. 7. 15:28
 1/3 szántóvető ***** válasza:

ha hidegen beindul izzítás nélkül akkor nincs vészes kopás.ettől függetlenül izzíts hideg motornál,azért van.ne kínozd a motort.

majd figyeled az olajfogyást is,mire tél lesz addigra meglátod mennyire eszi.gondolom 5 literből eljárkálsz vele.jó kis motorokat csinált a vw-csoport már 30 évvel ezelőtt is.

2015. jún. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha látod a tükörben a füstfelhőt az már nem túl jó jel. Egyébként a többi jelenség nem utal komoly hiába, olaj és vízfogyást figyeld.


Egyébként már megvetted, eső után...

2015. jún. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem izzítani fogok ezentúl köszönöm a válaszokat hát igen ahoz képest hány éves iszonyat jó 4-5 liter között fogyaszt az tény egyszerűen imádom :) ne olyan füstre gondolj hogy nem látom a mögöttem lévőt olyan füst amit általába a dízelek hagynak meg a 2-es golfoknál írják is hogy olajkályha :D am amióta megvettem 1 hónapja azóta a vízszint ugyan ott áll olaj is ugyan úgy,de megnyugodtam hogy nincs nagy kopottság köszönöm! :)
2015. jún. 8. 02:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!