Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorvásárlás előtt állunk....

Motorvásárlás előtt állunk. Mire kell/érdemes figyelni? Nem szeretnénk belecsúszni, hogy egy vacakot veszünk. Mit jelent az alábbi hiba?

Figyelt kérdés
"önindítóján a behúzó nem mindig húz be". Mi okozhatja? Mekkora hiba? 2005-ös évjáratú a motor. 125 ccm-es. 300-ért tartja.
2015. jún. 8. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bendix. Változó mibe kerül, pár tízezer + munkadíj. Mondjuk egy behúzómágnes elképesztően sok indítást ki szokott bírni...


Amúgy ha rám hallgatsz soha nem veszel semmilyen hibával rendelkező vasat. Ha könnyű és/vagy olcsó lenne javítani akkor a tulaj megcsináltatta volna. Meg az is sokat elmond egy tulajról, ha az ÖNINDÍTÓJA rossz akkor miként tarthatta karban a motorját....

2015. jún. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szerencses85 ***** válasza:
A motorvásárlásban segítség: [link]
2015. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hasznos hozzászólásokat! Megy a zöld kezecske!

Ha valakinek eszébe jut még valami szívesen veszem, ha megosztja velem! :)


Pont ezért is kérdeztem, mert én laikusként úgy voltam vele, hogy jobb egy olyan motort megvenni aminek tudjuk a hibáját (persze ami gyorsan, könnyen és olcsón orvosolható), mint egy olyat, amiről azt írják, hogy minden szipi szupi, aztán meg két hét után megáll.


Párom B125-ös jogsit csinál és Cagiva Mito-t szeretne, úgy tudjuk ez a legjobb ebben a kategóriában. Mindenképpen papírosat szeretnénk venni. Akinek ideje engedi és van kedve 2-3 motor linkjét bemásolhatná, hogy melyiket érdemes megnézni/megvenni. Előre is köszönöm!


Tatabánya a kiindulópont.

2015. jún. 8. 11:42
 4/12 anonim ***** válasza:
B125-tel (A1) felejtős a Mito. Az oké hogy 125 köbcenti de abból kijön ám valami 40LE, a kategóriában megengedett 15 helyett.
2015. jún. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Pedig találtunk olyat, ami papírjai szerint belefér. Illetve sokat adnak el 50-esként, de olyat nem szeretnénk venni. Akkor most mégse vezetheti? :/



Néhány azok közül amiket néztünk:


[link]


[link]


[link]


[link]


Most hirtelen ezeket találtam, de elmentettem még másokat is, csak kicsit később tudnám belinkkelni.

2015. jún. 8. 12:40
 6/12 A kérdező kommentje:
A győri azt hiszem mégsem rendszámos.
2015. jún. 8. 12:48
 7/12 szerencses85 ***** válasza:
Amelyiket 11 kw-ra levizsgáztatták, azokat vezetheted A1 jogsival.
2015. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nehogy bendix-et vegyél,mert az tényleg több tízezer XD

Behúzótekercs szokta feladni...

2015. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az első linken szereplő motorról: ez elsőnek jónak tűnt, aztán ugye hallgatva a hozzáértőkre kihúztam a listáról. Csak azért másoltam be a linkjét, mert itt szerepelt, hogy A1 jogsival vezethető. Nyilván ettől függetlenül a többinél majd rákérdezünk.


Amúgy a többi motorról mi a véleményetek? Érdemes megnézni? Az árak megfelelnek a leírtaknak?


A motor nem nekem lenne, hanem Páromnak. Ezt csak azért szögezném le, hátha valaki a kérdéseimből úgy gondolja, hogy na ennek is minek motor, ha csak annyit tud róla, hogy két kereke van :P


Itt van pl. ez a motor is. Ennél furcsállom az árat:


[link]


Ezt is néztük, de ez a hirdetés valószínűleg már nem él, persze azért rátelefonálnék:


[link]

2015. jún. 8. 13:44
 10/12 anonim ***** válasza:
2015. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!