Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért világíthat folyamatosan...

Miért világíthat folyamatosan a motorhiba visszajelző lámpa?

Figyelt kérdés
Elvittem szervízbe is a kocsit (opel astra), rádugták az ellenőrzőgépre, jelezte, hogy lambda szondát kell benne cserélni, de ezt kb előtte 2 héttel cseréltem, így nem hiszem hogy azzal lenne a baj. Más hibát nem jelzett a gép, de még mindig folyamatosan világit...

2015. jún. 9. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdekesek a szervízben..


Nekem pontosan megmondták, hogy az első lambda fűtése égett ki, de ettől nyugodtan használjam, nem fog változni semmi..

ez majdnem két éve volt, a vizsga utáni napon...azóta világít, majd a mostani vizsga előtt rámoccanok..

nem fogyaszt többet, finoman jár, nem kormoz, tiszta a kipufogó..


szóval tudni kellene hány vezetékes a lambda..mert ha fűtött, akkor lehet az is..

2015. jún. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sanyaaa011 válasza:
Ha 3 vezetekes a szonda, akkor van benne futoszal. Ez nagyon fontos, mivel a szonda 350 foktol lep mukodesbe, es ez a kis alkatresz felel a megfelelo levego-uzemanyag keverekert. Ha ez hal meg, akkor az auto erotlenne valhat, illetve jelentosen tobbet fogyaszt. Erdemes erre odafigyelni. Ha meghal a futoszal a szondaba, akkor varni kell vele mig felmelegszik, tehat ez tenyleg nem a legnagyobb problema, de én akkor is cserelnem, nem olyan elerhetetlen ar. Ha a gep azt jelzi, hogy cserelni kell, akkor kell is. Nem mindegy hogy a kati elotti vagy a leomlonel talalhato szonda lett cserelve. Ha csak az egyiket egyiket cserelted akkor valoszinu kell a masikat is. Remelem tudtam segiteni. :)
2015. jún. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!