Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi alapján döntitek el, hogy...

Mi alapján döntitek el, hogy milyen színű autót vesztek?

Figyelt kérdés

Nyilván ugye főleg új autónál van mód döntésre, használtból nyilván nem hagy valaki ott nagyon jó ajánlatot, mert nem a legjobban tetsző színű az autó.


Rengeteg mindenféle semmilyen szürke színű autó van az utakon. Ilyen szürke, olyan szürke, ezeket se értem, hogy sokan miért ilyen színt választanak és miért nincs több ezüst, kék, fekete, piros autó. Vagy pl. az is egy nagyon kellemes szín


Én amúgy kizárólag fekete színben vennék autót, akármilyenről is van szó. De sokan nagyértékű luxusautókat is ilyen-olyan szürkében, meg fehérben vesznek.


Én jelenleg a most kijött Skoda SuperB új modeljére gyűjtök, eszembe nem jutna valami szürke szín.


Habár az ezüst is nagyon szép!


[link]



2015. jún. 13. 09:58
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Úgy akartam írni, hogy habár még az ezüst is tetszik. Az gyönyörű szín még, csak a mindenféle szükkék nem tetszenek.
2015. jún. 13. 10:07
 2/21 anonim ***** válasza:
Azért vannak olyan kocsik, amik nem is néznek ki szépen mondjuk fekete színben. (Csak a példa kedvéért: én egy Opel Astra H-t nem tudok elképzelni se fekete színbe.)
2015. jún. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nekem a pezsgő szín tetszik meg a királykék.

Használtam vettem autót úgyhogy nem nagyon tudtam válogatni a színben. Nekem az ár, évjárat, meg a felszereltség volt a fontos.

Most zöld autóm van de ebből a modellből ritkán látok ugyan olyan színűt mint az enyém.


Amúgy vannak színek amik felárasak, azért is veszik az emberek az egyszerűbbeket.

2015. jún. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Én is használtan vettem autót sajnos, mert nem tehettem meg új vásárlását, de még így is ragaszkodtam a fekete színhez.


Most meg gyűjtök nagyon egy szép újra. Ha belerokkanok is összegyűjtök rá.


Amúgy itt ahol lakok, a másik házban lakó úriember pont egy fekete H Astra-val jár, 5 ajtós ferdehátú és nagyon szép. De láttam már belőle 3 ajtós sportverziót, színtiszta ezüst volt, na az is gyönyörű volt.


Feketével am csak az a baj, hogy nehéz tisztán tartani, de amikor tiszta, hát az csodálatos, nagyon szép tud ragyogni egy frissen lemosott metálfekete színű autó.

2015. jún. 13. 10:32
 5/21 anonim ***** válasza:
9%
Mert sokaknál az a szempont hogy ne legyenek feltűnőek. Nem mernek egyéniségek lenni, azt gondolják hogy a szürke autóval mindenkinek meg tudnak felelni, mert azzal semmilyen szélsőségbe nem esnek bele, és ezeket az embereket nagyon foglalkoztatja az hogy másoknak mi a véleményük róluk. Persze van még szempont ezen kívül is, az pl. hogy a szürkén látszik legkevésbé a kosz és az autót is könnyebb eladni pont annak az okán hogy széles körben elfogadott a szürke "szín".
2015. jún. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

De és mikor valaki full extrás, nagyon durva kinézetű luxusautóval közlekedik? Nagyon feltűnő az autó, csak a színe szürke. De az olyan igazi semmilyen sötétszürke.


Láttam már ilyen új Mercedes-t, BMW-t, Audit, de még Bentley Continental GT-t is.

2015. jún. 13. 10:49
 7/21 A kérdező kommentje:

Vagyis látni. Nagyon sok van ilyen színű autókból, kategóriától függetlenül.


Egy Skoda Octavia-nal, vagy Honda Accord-nál, VOLVO-nál eltudom ezt képzelni, hogy nem akar feltűnő lenni, csak jó autó legyen alatta, de ilyen nagyon durva nagyértékű luxusautónál már nem!

2015. jún. 13. 10:50
 8/21 anonim ***** válasza:
Nekem is metálfekete van, nagyjából addig szép, amíg ki nem fordulok a mosóból, ahogy belepi a por egy kicsit az egyből meglátszik rajta. Szürke sokkal praktikusabb, sokkal kevésbé látszik meg rajta a kosz és a kavicsfelverődés is pl. Az új vételnél sem úgy van, hogy csak ráböksz egyre, hogy na egy olyan típusból kell nekem egy piros, mert színek között akár 100 000 Ft eltérés is lehet. Én itt is vennék inkább egy full alap fehéret vagy szürkét és amennyivel drágább lenne a másik színű, annak a különbözetéből inkább kérek bele több extrát. A szín az egy 1000. rangú dolog még új vételnél is.
2015. jún. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Jah egyébként azok közül akik itthon luxus - csak számunkra luxus, amúgy valójában a felső kategória alja - autókkal közlekednek, sokaknak a kocsiban áll a 10 éve párna alá dugdosott pénz, mert inkább vettek egy új bmwt és beleszakadtak, és eszik utána a vajas kenyeret otthon, mert vagyonokba kerül a kocsi a fenntartásával együtt, nah ők valszeg csak arra mentek, hogy kollegák előtt lehessen mutogatni az öt karikát meg a bmw jelet, de a szalonban már húzták a szájukat, amikor rendelésnél sorolták, hogy bizonyos színek mennyivel többe kerülnek. Inkább vettek egy szürkét, hiszen a márkajelzés azon is rajta van. Ahelyett, hogy vettek volna 2 kategóriával lejebb egy jó autót használtan és akkor még talán a színek között is tudna válogatni ha sok eladó van belőle + még a családot is el tudná vinni valahová egy hétre.
2015. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Igen, az autó mondjuk 35%-a ezüst, sztereotipizálsz. Az autók másik 35%-a fekete, az már f_sz*, mert neked is az kell:) Kicsit kitekert a gondokodás nem?

A maradék 30%, meg az összes többi.

Egyébként szerintem alapvetően két oka van. Egyrészt az ezüst és fekete általában alapszín, nem feláras. Míg a különböző tényleg szépen mutató színek extrák. Másrészt ez a kettő szín szinte minden autón jól néz ki.


Én egyébként Most ilyen majdnem feketébe hajló szürkés kocsival járok, a következő viszont kék vagy fehér lesz, mert azokból a modellekből amit kinéztem ezek igazán szépek (a fekete mellett).


15 éve lehet, hogy hazsnáltnál kompromisszumot kellett kötni. De ma már olyan széles a piac, hogy pár kivételes ritka modellen kívül gyarorlatilag bármiből találsz olyan színt amit akarsz.

2015. jún. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!