Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő megtanulni autót...

Mennyi idő megtanulni autót vezetni?

Figyelt kérdés
Még sosem vezettem, de hamarosan szeretnék megtanulni. Mennyi idő után válik rutinná az autó kezelése, amikor már más dolgod nincs, csak az utat meg a forgalmat figyelni?

2015. márc. 27. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Sokezer kilometer alatt - es erosen fugg attol is, milyen korulmenyek kozott vezeted le. Orszaguton 100 kilometer semmi, de varosban, dugoban, araszolva, ide-oda kanyarogva...
2015. márc. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
A két dolgot kevered. Az autót megtanulni kezelni, 30 óra elég kell hogy legyen alapszinten magabiztosan. A rutint megszerezni forgalomban viszont már több, lényegesen. Körülményektől, egyéni képességektől függ. De szerintem minimum 10.000 km, hogy valamirevaló rutint összeszedjen egy átlagember. De van akinek 100.000 sem elég.
2015. márc. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tényleg olyan sok idő? Tehát akinek már megvan a jogsija, kb. csak épphogy tudja kezelni az autót, és mindig a váltásra, indexre, iránytartásra stb figyel, mint arra, hogy ki jön mögötte, lámpákra, meg amúgy hogy mi történik a forgalomban?

Ha ez így van, akkor kb csak este mennék ki vezetni, amikor nincsenek sokan, és addig gyakorolnék amíg csukott szemmel tudnám vezetni az autót. (Ezt a vezetés technikai részére értem)

2015. márc. 27. 09:49
 4/11 A kérdező kommentje:

2. igen, én úgy értettem, hogy megtanulni kezelni a kocsit, hogy hogyan kell váltani, meg ilyesmi.

A forgalomban való vezetés az megint más tészta, de az gondolom nagyon fontos, hogy maga a vezetés jól menjen.

2015. márc. 27. 09:52
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Tenyleg hosszu ido. Es tenyleg nem tud semmit az alapmuveleken kivul, aki most kapja meg a jogsijat.


A 'csak este vezetek' viszont emeletes marhasag. Vezetni, gyakorolni a forgalomban kell, lehetoleg egy meretes 'T' betuvel az auto hatuljan, hogy a tobbiek figyeljenek rad, es ne turelmetlenkedjenek, ha mondjuk lefulladsz a lampanal. Nem kell tulparazni az egeszet, az auto alapszintu kezeleset megtanitjak az oktatason, a rutint meg ugyis csak a forgalomban tudod megszerezni.

2015. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én kb. 2000 km vezettem mióta megvan a jogsi. Már sokkal jobb vagyok, mint anno. De én is egyetértek a 10 ezer km. Persze városban.

Még én is csinálok kezdő hibákat. Ez rutin hiánya miatt van.

A vezetés rutint mindig városi km-ben mérik, nem években, vagy hónapokban.

De készülj fel a sok baromra, mert van belőlük rendesen.

2015. márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

oké, köszi a válaszokat.

este városban vezetni szerintem egyáltalán nem emeletes baromság, nincsenek sokan, minden jól látszik, talán nincs annyi következménye ha elrontok vmit.

a T tábla jó ötlet, tényleg ki fogom rakni.

tudom, hogy sok a hülye az utakon, én nem is akarok közéjük tartozni, többek között ezért is érdekel, mennyi idő egyáltalán megszokni egy kocsi kezelését.

a forgalomban hogyan boldogulok, az megint egy más dolog, gondolom abba csak úgy lehet belejönni, ha sokat van kint az ember.

2015. márc. 27. 11:08
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Amíg a technikai kezelés elvonja a figyelmedet, addig a vizsgáig sem jutsz el.

A váltás, index, stb viszonylag rövid idő alatt rutinná válik, néhány10 óra elég hozzá, hogy menjen, még ha kicsit nehézkesen is. Szerintem úgy a 15-20. óra környékén már a forgalmat is elvárás figyelni. És nem csak a forgalmat, hanem minden mást. A torkolatokat, gyalogosokat, út szélén játszó kisgyereket, parkolóhelyeket, stb.

Aztán hogy ezek befogadására és feldolgozására képes vagy-e a hátralevő 10-15 órában, az más kérdés.

Én nem voltam. Nekem több idő kellett.

2015. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

"tudom, hogy sok a hülye az utakon, én nem is akarok közéjük tartozni, többek között ezért is érdekel, mennyi idő egyáltalán megszokni egy kocsi kezelését."

Na, itt álljunk meg egy polgári szóra. A legnagyobb hülyeségeket ugyanis nem a kezdők csinálják, hanem akik kinőttek már az iskolapadból, és azt hiszik, tudnak vezetni. Közel 40 éve vezetek (nem hivatásszerűen), volt hát időm megtapasztalni rutin fokozatait.

Kb 10ezernél érzed már a vas minden rezdülését. Rutinból kiszűröd a kvázi eseteket, és ösztönösen lassítasz. Viszont ilyenkor van az is, amit úgy hívok: á, ez még belefér! Na, ilyenkor szoktak hülyeséget csinálni a sofőrök.

Mire elérsz a 100ezerhez, megtanulod, hogy a tested nem gép. Néha cserbenhagy. Pillanatokra lankad a figyelmed, urambocsá' elalszol két másodpercre, stb. Ilyenkor már tudod, mikor kell megállni, még ha 5 km-re vagy is az otthonodtól.

2015. márc. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Én nem tettem ki a T táblát, és ha eszed van nem is teszed ki. Leelőznek, ledudálnak, lenyomnak az útról.
2015. márc. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!