Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ekkora kamionsofőr...

Tényleg ekkora kamionsofőr hiány van itthon és az Euban?

Figyelt kérdés

Ismerős azt mondta 400 nettó alatt nem szabad elvállalni már ezt a munkát, mert nincs ember. Meg fogják adni a nagyobb pénzt. Ehhez képest 300-320-350-es ajánlatokkal is tele az internet.

Mi az igazság?


2015. jún. 20. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem kell eljárni, akkor a 2 kilő is megválaszt. Minél messzebb, hosszabb időt vællalsz ugy emelkedik. De ne irigyeld.! Mert ennyit a világon még a rabszolgák se dolgoznak. Ha a 9-10 órát levezeted még ott van a napi spanizás mn. 1-2 óra . Ha rakodni kell , békázni azt is megkell csinàlni. Vissza a raklap, amit szinte kézzel kell berakni a raklap tartóba. Ez van úgy hogy napi 12-15 óra kemèny munka! És akkor ha még van nėha defekted azt is illik megcsinálni. Arról már ne is beszéljünk hogy ha hétfőn 6 -kor kell kezdeni , akkor sok esetbe vasárnap már elkell menni otthonról. És akkor nem lehet olyan nagy hiány ha nem fizetik ezt meg!!!
2015. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Ami még kimaradt, hogy ha a kamionnal valami godn van, vagy megbüntet a rendör (pl mert rossz helyen álltál le), az a te zsebedböl megy, a legtöbb helyen a lakott terüelten kivül lehet csak éjszakázni, hiába vagy úton mindenfelé, nem látsz semmit azokból a helyekböl (az autópályán meg utakon kivül), mert idöre kell odaérni, azaz meglehetösen igyekezni.

Amíg úton vagy, a kamion a lakásod, a szabadidöd helye, napi 24 órában be vagy oda zárva, esetleg egy-egy autópálya-parkoló,ahol lehetsz. Kaja csak az van, amit viszel vagy magad készítesz el 8a8a mmelegítesz konzervet, esetleg sütsz tojást/szalonnát), mert többre sem lehetöség, sem idö nincs.


A magánéletet elfelejtheted, mert abból nem sok sül ki, ha pár hetente vagy otthon egy-két napot.


Ha 400 nettóval vesznek fel, annak kb a fela marad neked és közben nincs életed.

2015. jún. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, komoly hiány van itthon is, de Nyugat - Európában még inkább. Rengeteg német kamion hátulján ott a felirat: Wir suchen fahrer/fahrerin. Sofőrt keresünk. Én osztrák cégnél melózom, cseh bejelentéssel, a nyugati szintet megközelítő bérezéssel és nincs ember, most is rá kellett húznom négy napot, csak később tudtam hazajönni. Másfél éve dolgozom itt, előtt beregisztráltam sok oldalra munkát keresve, naponta tucatjával - nem túlzok - kapom az ajánlatokat még a mai napon is.


Sok magyar vállalkozó még nem döbbent rá, mi a helyzet, én is hallottam olyat, hogy 23 forintot ígértek kilométerenként - jó vicc. Aki gyakorlattal nyelvtudással rendelkezik, ahhoz Nyugaton gyakorlatilag hozzávágják a kulcsot.

2015. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Azok romantikáznak a kamionozásról, akiknek többnyire fogalmuk nincs róla, hogy az mivel jár (előttem már felvázolták nagy vonalakban)

Sokan kipróbálták már és még sokan fognak bepróbálkozni, de csak kevesen bírják hosszabb távon - cigány élet.

A kamionos folyton úton van, gürizik, szigorú szabályok szerint közlekedhet, ha nem tarja azokat be a büntetést saját zsebből kénytelen fizetni, ha baj van egyedül kell megoldania, nem lehet normális családi élete, hisz alig van itthon.

Kívülállók el tudnak varázsolódni a több-százezres fizetések hallatán, de annak valójában csak a töredéke marad valóban fizetés, nagy részét elviszik a cigányélet során felmerülő kényszerkiadások

2015. jún. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zebra3328 ***** válasza:
6%

Valaki már írta itt, hogy hiába van meg a kamionozáshoz minden képesítése, 0 gyakorlattal sehol nem veszik fel.

Mert féltik tőle - a kezdő sofőrtől - a drága kamiont.

Talán ennek is nagy szerepe van a sofőrhiányban._

2015. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyannyira, hogy itthon fontolgatják, hogy külön szakmaként oktatnák a teherautó/kamion vezetést.


A hadra foghatóak elhúztak nyugatra, itthon is sofőrhiány van.

2015. júl. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!