Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jogosítvány képen hogy fog...

A jogosítvány képen hogy fog szerepelni ez?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne, hogy mivel az orvosi alkalmasságin 0.1.06os korlátozás, feltétel van írva (tehát szemüveg vagy kontaktlencse használata) de egyébként nem állandóan hordok szemüveget mivel "csak" 0.75ös a szemem, látok igazából nélküle is, igy nem is mindig hordó, magamnál. A kérdésem az lenne, hogy majd az igazolvány képen kötelező lesz a szemüveget viselnem, vagy hivatkozhatok arra, hogy kontaktlencse van rajtam? (Ami hazugság lenne, de ki nézi azt meg?!:))

2015. jún. 22. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:

A kép készítésnél nem hiszem, hogy ellenőrzik. De mindenképpen vigyed magaddal, nehogy emiatt ne tudják megcsinálni.

Ha vezetsz, akkor pedig mindig legyen nálad. Egyrészt, ha megállapították ezt a korlátozást, akkor biztosan nem látsz úgy nélküle, különben nem lenne ilyen korlátozás, és így veszélyezteted mások életét. A vezetés sajnos a legtöbb ember nem veszi komolyan. Másrészt, ha rendőr ellenőrzi, akkor bizony büntetés lesz az eredménye, ha nincs nálad.

2015. jún. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

A felismerhetőség a lényeg. A rend őre szemüveget már látott, téged nem biztos. A csajoknak egyszer szőke a haja, máskor meg fekete. Most hosszú, majd rövid. Nem kell cserélgetni az igazolványokat emiatt.

Ha szemüveges képet készítenek rólad, s holnap másfajta kerettel veszel újat, akkor mi van?

2015. jún. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

Ha látsz nélküle rendesen, akkor felesleges volt az alkalmasságin azt mondanod, hogy egyáltalán van szemüveged.

Ha pedig nem látsz nélküle, akkor viseld, ne szórakozz.

2015. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha szemüveges képet csinálnak, akkor az okmányirodában kínált, üveg nélküli keretekből választhatsz, hogy az üveg csillogása ne okozzon gondot a képen. (Hacsak nem viszel magaddal ilyen keretet.)


Már évtizedek óta szemüvegben vezetek, fő kategóriákat tekintve "A", "B", "C" kategóriás vezetői engedélyem van. Orvosi alkalmasságin mindig elcsodálkoznak, hogy a vezetői engedélyemben nem szerepel, pedig ők úgy jegyzik be a vizsgálati eredmény-lapra, hogy még tartalék szemüvegemnek is lennie kell. Legutóbb piros filctollal aláhúzták, lényegkiemelő ceruzával kiemelték, és? Semmi sem szerepel a mostani vezetői engedélyemben sem.


Múlt ősszel, a "látni- és látszani" elnevezésű országos közlekedésbiztonsági akció alakalmával megkérdezte a rendőr, hogy mindig szemüvegben vezetek-e? Mikor mondtam, hogy igen, figyelmeztetett, hogy ha két vizsgálat között egészségromlás áll be, akkor soron kívüli vizsgálatra kell jelentkezni. Mondtam neki, hogy én már akkor szemüvegben vezettem, amikor ő még meg sem született, sőt, a szülei is fiatalok lehettek még. Elmondtam a kiszínezett vizsgálati lap történetét. Széttette a kezeit, és jó utat kívánt.

2015. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3.! Igen, látok nélküle, de nem akartam hazudni az orvosnak mikor kérdezte van-e szemüvegem, mert van. A táblán a lentebbi apró számokat/betűket nem latom rendesen, csak hunyorítva, ahhoz már kell szemüveg, hogy elolvassam. Ezenkívül egyetemen a nagy előadói termekbe való vetítéshez is hordom minden alkalommal, ezert gondoltam nem hazudni.

A kérdés csupán annyi volt, hogy a kép készítésénél mondhatom-e, hogy nem szeretném viselni a szemüveget mert lencse van rajtam, vsgy mindenképp kellene fog. Ezenkívül nyilván nem akarok szórakozni más emberek életével (nem mintha annak számítana a 0.5 dioptriás szemem) vizsgán is viselni fogom a szemüveget, csak nem szeretném ha későbbiekben esetleg megállít a rendőr és én lencsét viselek, akkor neki a szemüveg fog feltűnni, és ezt szeretnem elkerülni, hogy ne kössön bele ha a képen szemüvegbe vagyok. Ennyi.

2015. jún. 22. 13:50
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
A 2. választ vedd figyelembe, a többi csak süketelés.
2015. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Fura a kérdés, mert a közelmúltig még a szemüvegesekkel is levetették a szemüveget igazolványkép készítésekor (ugyanis a rendőr ha nem ismer fel, akkor megkér, hogy vedd le egy pillanatra a szemüveget). Ez megváltozott volna?

Okmányirodában kínált üveg nélküli keret szemüveges kép készítéséhez? Ugye viccelsz?


Ha pedig az orvos elrendeli, és az okmányirodában is sikerül bevezetni a jogsiba a 01.01 korlátozást, akkor köteles vagy szemüvegben vezetni. Persze van a 01.06 korlátozás, ami megengedi, hogy eldöntsd szemüvegben vagy kontaktlencsével vezetsz.

2015. jún. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenki maga dönti el, hogy szerinte melyik kép az előnyösebb. Ha amúgy felismerhető vagy. kutyát se érdekli, hogy a képen van-e rajtad szemüveg, vagy nincs.
2015. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!