Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgára készülök, a...

Forgalmi vizsgára készülök, a kuplung megtartás csak nekem okoz problémár?

Figyelt kérdés
állandóan leveszem a lábam róla hirtelen mopzdulattal,mintha megégetné a talpam és nem tudom megtartan fogáspont felett 1-2mm el.van valami praktika rá?érjen le a sarkam a földre?

2015. jún. 23. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem ártana. De beszéld meg az oktatóddal.
2015. jún. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapja vezetek.

Még csak most jövök rá a kuplung helyes használatára. Már értem oktatóm miért cseszegetett ennyit ezzel. Az a lényeg, hogy mikor megindult a kocsi, akkor tartsd ott egy kicsit. Ne sokáig, csak amíg minimálisan emelkedik a fordulatszám, majd szépen lassan emelheted fel.

2015. jún. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Nincs semmi különleges praktikája. Ha az oktatód mindent helyesen elmagyarázott, megmutatott, akkor már érezned kéne, hogy mikortól fog, hogy kell felengedni, stb. Ezt tényleg neked kell érezned, nem nagyon lehet elmagyarázni, hogy mit és hogy. Ha ennyire nem megy akkor inkább még vegyél még pár pót órát, így ne is menj szerintem vizsgázni. Vagy keress egy havert aki beáldozza a kocsiját és elmegy veled vezetgetni mondjuk egy teszkó parkolóba. Gyakorlás kérdése az egész :)
2015. jún. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon fontos a kuplung. Tudni kell vele "játszani", mert vizsgán és később is lehetnek olyan kereszteződések, amelyek lejtenek, és a kuplunggal valamint a gázzal tudsz egyensúlyozni, hogy ne gurulj vissza, illetve el tudj indulni, amikor lehet. Amikor elkezd fogni a kuplung, akkor tartsd a lábad mozdulatlanul. Én nem szoktam a sarkam letenni, de változó kinek mi a jó.
2015. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi! az én oktatóm nem enged más módszert ha gurulunk hátra,csak a kézifékes elindulást!még akkor is ha pirosnál állunk.hó végén lesz vizsgám.remélem sikerül :)bár a statisztika alapján nem valósznű :/
2015. júl. 21. 21:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az autó amin vezettem simán elindult alapjáraton is, meg tudtam csinálni azt, hogy felengedtem a kuplungot egy kicsit, így meg tudtam tartani gázadás nélkül is, aztán kis gázzal simán felment nagyobb lejtőn is. Így nem kellett a kézifék. Csak a rutinpályán csináltunk kézifékes elindulást lejtőn felfelé, forgalomban sosem kérte. Így sokszor a fékkel tartottam az autót lejtőn, ha lehetett menni, akkor a kuplunggal megtartottam és simán át tudtam tenni a lábam a gázra, az autó nem gurult vissza.
2015. júl. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!