Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt honnan tudom vagy, hogy...

Jorendben kérdése:

Azt honnan tudom vagy, hogy számolom ki, hogy mekkora a csőre lesz szükségem a kipufogóhoz? 40-50-60? Hogy ne essek át a lovak túloldalára, folytásilag.

Figyelt kérdés

2015. jún. 24. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Felhívod Igor Akrapovicsot és konzultálsz vele.
2015. jún. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahogy látom, te nem érted ennek a lényegét... Máskülönben nem tennél fel olyan kérdést hogy 40-es? 50-es?

Ja bocs 40-50-60?

2015. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért van ez az oldal is, ha nem értem a lényegét, akkor megkérdezem és elvileg tud is rá válaszolni valaki aki érti a lényegét, vagy valaki megkérdez valakit aki érti a lényegét vagy éppen most hegeszti a lényeget, de Ő nem ér rá olvasni ezt az oldalt, de az a valaki van olyan rendes, hogy megírja annak, hogy mi a lényeg( a bélyeg ragadáson kívül), aki nem érti a lényegét. Köszi
2015. jún. 25. 14:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Bár bocs, de nem írtad le pl hogy mihez kellene az a kipufogó...így a válasz - természetesen - 42.


Bár itt szerintem senki sem tud neked tanácsot adni.Én sem. Azért javasoltam Igor Akrapovicot.


Biztos hallottál már róla, noname cuccokat gyárt egy sufniműhelyben Ljubljana eldugott szegletében (is), mindenféle "tákolt" motorokhoz és autókhoz.

A szerencse úgy hozta, hogy még jártam arrafelé és láttam, hogyan terveznek. Olyan áramlás szimulátor programjaik vannak, hogy csak lestem ( mindenféle motorparaméter megadása után, gázhőmérséklet, anyaghőmérséklet, hőmérsékleteloszlás analízis miegymás ). Egy gépészmérnök biztosan elégedetten csettintett volna, én viszont csak lestem mint a Luki nyúl. Ha nem tudnám, hogy tankolni kell a motorba, azt gondolnám, hogy a mókusok hajtják. Nem vagyok gépész alkat.


Ha nyelvi gondjaid vannak akkor a Bódis céggel is konzultálhatsz, ez egy magyar vállalkozás és szintén minőségi cuccokat gyárt.


Jó kipufogót akarsz de saját kútfőből? Szerintem kezdésnek olvasd el Kármán Tódor munkáit amit áramlástanból írt ( tudod, ő egy magyar faszi volt, aki ugyan régimódi, meg alig tett le valamit az asztalra, de talán tud neked újdonsággal szolgálni ). Akkor talán majd tudsz kipufogót méretezni - én nem tudok , ezért is vettem pl az említett szlovén úriember termékét a motoromra.

A magyar motorépítők sem ihletből építenek, a gyári rendszerhez hasonlót terveznek át.


Ha egyik verzió sem nyerte el a tetszésed, akkor rakjál fel amit akarsz, és az AS szabvány szerinti paripán nem esel át a paripa túl oldalára...foJtásilag sem... Na, alá' szolgája.

2015. jún. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kielégítő választ.

1300ccm kb. 85LE VW motorhoz szeretnék.

2015. jún. 30. 08:07
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Ebay keresés: volkswagen 1300 exhaust

2. termékleírás megnéz:


"Early VW Volkswagon Beetles


The condition is as follows...


...They are proberly 40 to 50 plus years old. They Measure 250mm long and 35mm on the outside diameter and 32mm on the inside diameter. There is some very minor scuffing on the chrome from storage..."


Szerintem ebből azért már ki tudod találni.

2015. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kiszámolni kilehet papíron is, de rohadt sokat kell számolni, aztán újra kezdeni majd kiszámolni, majd megint újra kezdeni és újra kiszámolni és így tovább, persze közben mindg megépíteni az adatok alapján és letesztelni. Ez régen volt, mikor 15-20 meg 50 ember csinálta ugyan azt csak más adatokkal, ma már számítógéppel és programok alapján tervezik ahol tudják is szimulálni a dolgokat, de még így sem biztos az elsőre meghatározott adat, de a harmadik sem, akkor lesz biztos amikor fölszerelik és az autón tesztelik le, ott válik el minden. Házilag ezt nagyon nehéz, spt szinte lehetetlen, főleg ha semmi alapismereted nincs hozzá.
2015. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Optimális csőhossz valahol 4méter körül van a lényeg pedig, hogy a motorod teljesítményének növeléséhez több gáznak kell kiférnie. A kiszámolása nem egyszerű és a vége úgyis kb 1 centi plusz. A titok az első dobban rejlik ami a rezonancia elvén olyan gázlengést hoz létre ami kiszívja a hwngerből a kipufogi valót. Ez a rezódob. Hátra felesleges ilyen mert 3.5-4 méterről gyengébb a hatás. Ott hangot tompítani, hangolni szoktak. A dobokat köbcenti alapján kell venni neves gyártóktól. Egyébként az első dob a legtöbb autón formára nagyon hasonlít a rezódobhoz.
2015. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!