Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltó felől érkező hang vajon...

Váltó felől érkező hang vajon mi lehet?

Figyelt kérdés

Igazi fejtörő minden autó szakinak :) Peugeot 206 16v 1.6-os benzines (2001) autóm elejéből fura morgó/búgó hang érkezik. A hang csak gurulás/haladás közben hallatszik, tehát alapjáraton nem. Kuplung lenyomására elhalkul viszont sebességben minden fokozatban hallható. Alacsonyabb sebességnél (fordulatnál?) jobban, magasabb tempónál szinte el is tűnik.


Igazi rejtély számomra, hogy ez mi lehet, így kíváncsi lennék ti mit gondoltok róla :)


Válaszokat előre is köszönöm.



2015. jún. 29. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Primer tengely csapágy.


Szerintem.

2015. jún. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Simán moroghat valamelyik féltengelycsukló is,ha sérült a gumiharang
2015. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A szovegbol kimaradt, hogy olajos a kocsi alja. Tengely csapagyra tippeltem amugy en is, gondolom az olajfolyas megerositi ezt. Szerviben ez mekkora koltseget jelent?
2015. jún. 30. 00:17
 4/8 A kérdező kommentje:
Amugy nyelestengelynel nem kene uresben, alapjaraton is hallatszodnia? Nekem csak olyan 20km/h felett szolal meg
2015. jún. 30. 00:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ez lehet féltengely csapágy is. Normális szerelőhöz kellene vinni
2015. jún. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, megyunk szerelohoz. Inkabb csak egy korubeluli diagnozisra lettem volna kivancsi :) Koszonom az eddigi valaszokat.
2015. jún. 30. 07:51
 7/8 anonim ***** válasza:

"..gurulás/haladás közben hallatszik, tehát alapjáraton nem.."

???


Lehet úgy is gurulni, hogy közben alapjáraton jár a motor.

/kihúzatom, üresbe teszem és alapjáraton gurulok, mert éppen azt a hangot akarom hallani/

2015. jún. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nekem 4.5.ben ha nyomom a gázt nagyon búg a váltóm... de ha leveszem a gázról a lábam megszűnik a hang....
2015. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!