Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Lada Niva 4x4 körülbelül...

Egy Lada Niva 4x4 körülbelül mennyit fogyaszt?

Figyelt kérdés

2015. júl. 1. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
2015. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy a régi 1.6-os sokat fogyaszt.De az új Nivákra gondoltam,amikben már van szervó,ABS meg klíma.Szeptembertől lehet majd kapni.Euro6-os motor van benne.Ezek gondolom már kevesebbet fogyasztanak.Persze lehet,hogy tévedek.
2015. júl. 2. 00:23
 3/6 anonim ***** válasza:
nem hiszem ,hogy ezek az újak lényegesen kevesebbet ennének!max 1 literrel,főleg ha van benne klíma,meg sok elektromos bisztbasz!!!
2015. júl. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezekről az új Euro 6-ról senki nem tud még semmit.

De ezek a néhány éves Nivák 1.7-es motorral, amelyek már szaladgálnak nálunk is, ezek is nagyon sokat esznek. Nem is a viszonylag korszerűtlen motor miatt, egyszerűen az autó felépitése miatt. Magas, légellenállás maximális, és viszonylag alul is motorizált. Aztán mindez megspékelve terepgumival a legóvatosabban is +10 liter a fogyasztás.

De egy dizel Patrol is bevágja a 10+ litert, úgyhogy nincs is miről beszéljünk.

A Niva kategóriájában a legjobb, nincs ellenfele árban és terepképességekben. Csak nem szabad elfeledni: a Niva aszfaltra nem való.

2015. júl. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az én 98-as nivám a gyári niva terep gumikkal országúton 8-9 litert eszik!
2015. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Gyári adat szerint:

12,1 liter városban

8,3 liter országúton

10 liter vegyes használatban


Terepen meg változó sok tényező miatt eltérhet szerintem. Jelenleg egy 1690 cm3-es motor van benne ami 8 szelepes és 83 lóerős. Elvileg 17 másodperc alatt van százon és 142 KM/H a végsebessége. Igaz ez még nem Euro6-os motor, de az euro6 valószínűleg ettől kevesebbet fog fogyasztani. Azt hallottam, hogy a Kalina 1,6-os motorjával lesz majd szerelve és az lesz euro6-ossá alakítva.


www.lada.ru itt nézelődhetsz igaz oroszul van írva minden de ki lehet logikázni a dolgokat.

2015. júl. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!