Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fogyaszt kevesebbet a...

Miért fogyaszt kevesebbet a dízelmotor, mint a benzines?

Figyelt kérdés

2015. júl. 2. 08:23
1 2
 11/13 anonim válasza:
0%
Én a körfolyamatról írtam, hogy jobb a munkavégzés és a hatásfok, a fogyasztás más téma, de látom nem érted a termodinamikát így nem fogom elmagyarázni miért fogyaszt valójában kevesebbet a diesel
2022. nov. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb a kompresszió, annál jobb a hatásfok. De a benzin öngyulladási hajlama miatt nem lehet a végtelenségig növelni sem a kompresszióviszonyt, sem a feltöltést. Szemben a dízelekkel, ahol gyakorlatilag a mechanika tűrőképessége szab határt a feltöltés mértékének (lásd idióta amerikai traktoros vontatási versenyek, ahol sokezer lóerőre tuningolt szerencsétlen John Deere traktorok egyfutamos motorjaiból csikarnak ki tízszeres teljesítményt)


Amúgy nagy szavak, fellengzősség. Elmagyarázni nem tudod, csak beböfögted, ennyi.

2022. nov. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Nem fogok oktatást tartani neked a gázok állapotváltozásairól, ezek tudományosan megállapított tények, bizonyítva alátámasztva. Kutass picit a témában és rájössz böszmeséget írtál. A fogyasztás az külön téma, én csak és kizárólag a körfolyamatról írtam, ahol az Otto bő 10 %-al veri a Dieselt.
2022. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!