Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 80 köbcentis motor 50es...

80 köbcentis motor 50es blokkal használható segédmotornak?

Figyelt kérdés

Egy olyan motorra gondolok ami gyárilag 80ccm.

Ha bele építenék pl egy am6-os blokkot akkor azt lehetne segédmotoros kerékpárnak használni?

Mert ugye a 80asra rendszám kellene meg a1 jogosítvány meg minden. És ezt olcsóbban szeretném megoldani hogy csak biztosítás kelljen rá.



2015. júl. 5. 14:34
 1/4 szerencses85 ***** válasza:
80-ast hivatalosan nem lehet használni, arra már A1 kategória kell, bár gyakorlatban mégis sokan használják segédmotorként. Ha beleépítesz egy AM6-os blokkot, akkor elviekben szabályos lenne, de így is túl van a 3 kw-on, szóval kicserélni a blokkot benne halottnak a csók, inkább a váz méretén szokták észrevenni, hogy nem 50-es.
2015. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
használható, csak ha egyszer lebuksz vele, akkor meg fizethetsz+biztosítási csalás, magánokirathamisítás egyebek.
2015. júl. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De hát akkor pl egy rieju smx 50el is megbüntethetnének. De még egy simsonnal is mert az is többet megy 40-nél de még egy kis robogóval is. Smk-nak egyedül a babetta felel meg...legalább is amiket ismerek.

Én csak azért kérdezem ezt mert venni akarok egy yamaha fs 80at. És az 80ccm...de az adásvételibe 50est írna az eladó de hogy biztosabbra menjek beleépítenék egy am6-os blokkot hogy ha leigazoltatna a rendőr, ne kelljen büntetést fizetni. Vagy valaki jártas ebben? Szigorúan nézik ezeket?

Kezdő motoros vagyok de egy simson már nekem gyenge. Erősebbet szeretnék de nagz kiadásokat nem engedhetek meg a hobbymnak.

2015. júl. 5. 20:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Hangerméretben különbözik, attól az még egy ötvenes. Simsont is láttam már 60-70,sőt 110ccm is. Rendőr nem tudja megállapítani mert nincs meg hozzá a műszer amit a kipufogóba szoktak bedugni hogy megállapítsa az űrtartalmat. Egyébként pedig lényegében nem lesz ettől egy sokkal nagyobb erőgéped, pláne ha négyütemű.
2023. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!